داخلی صفحه یزد خبر
 
گلزارهاي شهداي استان يزد ثبت ملي مي‌شوند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد از تلاش براي ثبت ملی گلزارهای شهدای اين استان در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با ميراث فرهنگي خبر داد.
گلزارهاي شهداي استان يزد ثبت ملي مي‌شوند
 
احمد ابراهیمی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با بیان این که استان یزد دارای سه هزار و 850 شهید است، از وجود 327 گلزار و مزار شهید در استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 200 گلزار در استان ساماندهی شده است .وي در ادامه گلزارهاي شهدا را اماكني مقدس و متبرك خواند و افزود: در حال حاضر عملیات ساماندهی 39 گلزار ديگر استان در دست اقدام است.
ابراهيمي از جمله اقدامات صورت گرفته در راستاي ساماندهي گلزار شهدا را كف‌سازي مناسب، یک‌دست كردن قبور شهدا و نصب نماد‌هاي اسلامی و مذهبی، ذكر كرد.
وي با اشاره به توجه خاص استان به موضوع ساماندهي گلزار شهدا، اظهار كرد:  یزد تنها استانی در كشور است که در قالب ساماندهي گلزارهای شهدا، آنها را به گنبد و گلدسته آراسته است.
مدير كل بنياد شهيد استان در پايان نيز به انعقاد تفاهم‌نامه بنياد با میراث فرهنگی اشاره كرد و گفت: در راستاي مفاد اين تفاهم‌نامه براي ملي‌شدن گلزارهای شهدای استان در تلاش هستيم كه به زودي شاهد تحقق اين مهم هستيم.
کد مطلب: 221520