داخلی صفحه یزد خبر
 
مجلس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در بنیاد یزد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خادمین شهدای یزد مجلس عزاداری آن حضرت را برپا کردند.
مجلس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در بنیاد یزد برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد" خادمین شهدا و ایثارگران یزد به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش مجلس عزاداری و ذکر مصائب اهل بیت عصمت و طهارت را برپا کردند.
حجت الاسلام حبیبیان در این مراسم با تشریح وقایع روز عاشورا بر لزوم توجه به اهداف و پیامدهای قیام امام حسین(ع) تاکید کرد و خواستار توجه و دقت نظر در این اهداف شد.
مسئول ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف قیام حضرت سیدالشهدا(ع) احیا و برپایی مسئله امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و تبعیت شیعیان در اقامه این واجب دینی را خواستار شد.
وی اظهار کرد: ما شیعیان اعتقاد داریم که ائمه معصومین(ع) حجت‌های خدا بر روی زمین بودند و بهترین و بزرگ‌ترین سعادت و خوشبختی انسان در دنیا و آخرت بوده و هستند و معتقدیم امام(ع) از این قیام و حرکت خود درس‌ها و آموزه‌های بزرگی برای همه مسلمانان و تمام آزادگان جهان داد و اگر کسی در پی آزادگی و رستگاری است، باید از امام حسین (ع) تبعیت کند.
حجت الاسلام فهیم نیا سخنران دیگر این مراسم بود که حسن عاقبت را بزرگترین دستاورد انسان دانست و افزود: در واقعه عاشورا شاهد بودیم امثال شمر و عمر سعد که به ظاهر سابقه ای درخشان برخوردار بودند در این جریان ذات پلید خود را نمایان ساختند و آخرت خود را به دنیای واهی فروختند و در مقابل حر بن یزید ریاحی که از سپاه کفر به امام و یاران پیوست و در این راه شهادت رسید.
وی قیام عاشورا را دارای صحنه های متعدد برای عبرت آموزی بشر خواند و از جوانان خواست با بررسی دقیق زوایای پیدا و پنهان نهضت حسینی از این واقعه عبرت آموز درس بگیرند.
کد مطلب: 221545