شهدا متعلق به همه جامعه هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
مدير كل بنياد مرکزی با اشاره به اینکه شهدا متعلق به همه جامعه هستند، گفت: منزلت شهدا نزد خداوند در بالاترین مرتبه است.
شهدا متعلق به همه جامعه هستند
 
به گزارش «ايثار»، محمد صادق دوخائی در ديدار با مادر شهيد حسن مولايی در هفته نيروی انتظامی گفت: ادامه دادن راه شهدا وظیفه‌ای برای همگان است و تا این فرهنگ در میان ما زنده است دشمن نمی‌تواند ذره‌ای در این کشور نفوذ کنند.
وی شهدای نیروی انتظامی از جمله شهید مولایی را مایه افتخار دانست و عنوان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی با تاسی از شهدای والامقام دفاع مقدس، همواره در پی تأمین امنیت کشور و آسایش مردم عزیزمان هستند و آماده اهدای جان و مال خود در این مسیر مقدس هستند.
مديركل بنياد با اشاره به اینکه شهدا متعلق به همه جامعه هستند و منزلت شهدا نزد خداوند در بالاترین مرتبه است، گفت: عزت، امنیت و اقتدار کشور در منطقه و جهان مرهون رشادت ها، صبر و استقامت خانواده های معظم شاهد و ایثارگر است.
دوخايی دیدار با خانواده معظم شهدا، و ایثارگران را موجب دلگرمی و تلاش بیشتر برای خدمت به آحاد جامعه دانست و بیان کرد: مردم ایران  قدردان ایثار و فداکاری های شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معزز آنان هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ  نمی شد.
گفتنی است عصر روز سه شنبه 18  مهر 96 ديدار از مادر شهيد حسن مولای از شهدای نيروی انتظامی با حضور مديركل بنياد و امور ايثارگران استان مركزی، فرمانده نيروی انتظامی استان مركزی و ریيس بنياد اراك انجام شد.
شهيد حسن مولايی متولد 1 شهريور 1338 و درمنطقه سومار در تاريخ 18 آبان 1359 به فيض شهادت رسید.
 
اشتغال فرزندان ایثارگر جدی ترین دغدغه بنیاد است
مدیرکل بنیاد مرکزی در نشست مشترک با معاونین تعاون و امور اجتماعی بنیادهای تابعه مرکزی گفت: اشتغال فرزندان ایثارگران از دغدغه‌های اصلی بنیاد است و مدافع اصلی اشتغال این عزیزان در سایر دستگاه ها است و اجازه ضایع شدن حقی را نمی دهد.
دوخائی با بیان اینکه شهدا و خانواده های آنان دین بزرگی بر عهده ما دارند، افزود: امروز همه باید تلاش کنیم تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را با سرعت بالا ارائه کنیم تا بخش کوچکی از دین خود را ادا کرده باشیم.
وی گفت: خدا را شاکریم که فرصت خدمتگزاری در این نهاد مقدس را به خانواده شهدا و ایثارگران به ما عطا کرد و ما را خدمتگزار آنان قرار داد.
دوخائی هدف از این نشست را بررسی وضعیت عملکرد واحد تعاون در خصوص حل اشتغال ایثارگران اعلام کرد و گفت: تمامی حوزه های بنیاد با توجه به قوانین جاری در حالت اجرایی متناسب و خوبی هستند و در حوزه تعاون بعد از مهمترین وظیفه که انجام طرح سپاس است جدی ترین موضوع اشتغال فرزندان ایثارگر است که این مهم نیازمند اجرای دقیق مقررات و ثبت دقیق آمار و اطلاعات است.
وی در ادامه اولین دغدغه بنیاد را  آگاهی و تسلط  کامل کارکنان بر قانون دانست و گفت: مطمئنآ برای رسیدن به اهداف بالاتر باید بهره وری را افزایش داد و این موضوع با ارتقای دانش و افزایش توانایی‌ها و ظرفیت‌های مدیران و کارکنان با تکیه بر آموزش در راستای افزایش میزان رضایت مندی ایثارگران خواهد بود.
دوخائی آشنایی کارکنان اشتغال، با مهم‌ترین جایگاه‌های شغلی برای فرزندان ایثارگر را مهم دانست و افزود: نیاز است تا با تلاش بیشتر برای سازمان‌دهی و بخشیدن نظم به درخواست های فرزندان ایثارگر جایگاه‌های شغلی را به خوبی برای آنان توضیح و شرح دهند و با توجه به شناخت نسبی از آن ها شغل متناسب را به او معرفی و شرایط پیش رو را به خوبی شرح دهند همچنین همه باید دست در دست یکدیگر فرهنگ عمومی حقوق بگیری را به مستقل بودن و روی پای خود ایستادن و توانمند سازی خویش تغییر دهیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 222174
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...