پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با برگزاری اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان پیامی به این جشنواره ارسال کرد.
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان
 
به گزارش «ایثار»، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است:
بسمه تعالی
«لازم است که همه همّت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ی خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.»
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا و ایثارگران و اقدامات ارزشمندی به مانند آن در جهت بیان اهمیت نماز و معرفی رفتار و عمل شهدا و ایثارگران به عنوان الگوهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این زمینه می‌تواند حرکت موثری در جهت ترویج فرهنگ والای دینی و از سویی معرفی شهدا و ایثارگران و زنده نگه داشتن یاد و نام آنان در بین نسل امروز جامعه ما باشد.
شهدا و ایثارگران الگوهای ایمان و اعتقاد در جامعه اسلامی هستند. آنانکه برای وصل به معبود عاشقانه خضوع می ­نمایند و عارفانه قدم بر می‌دارند. به راستی که حقیقت نیات پاکشان را می‌توان در خلوص اعمالشان نگریست.
دراین میان یکی از الگوهای رفتاری آنان را می‌توان در برپایی نماز اشاره نمود. نماز از فرایض مهم دین مبین اسلام است که در خصوص اهمیت و جایگاه آن آیات و روایات بسیاری مطرح شده است. به طوریکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «و بر پای دار نماز را، بدرستیکه نماز نهی می‌کند از کارهای زشت و ناپسند». (عنکبوت آیه 45).
شهدا و ایثارگران به عنوان اسوه‌های ایمان و ایثار در برپایی نماز اول وقت و اهمیت دادن به آن سرمشقی بودند برای زمانه خود و همه تاریخ. آنان که با تمامی وجود به اقامت بر می‌خواستند و در برابر عظمت پروردگار خویش سجده به خاک می‌نهادند.
برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا و ایثارگران حرکتی است ماندگار برای یادآوری رفتار و منش نیکوصفتان وادی عشق و معرفت. ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره امید است چنین اقدامات ارزشمندی بیش از پیش مورد توجه جدی قرار گیرد و ما شاهد برنامه‌های مطلوب و تاثیرگذار در این عرصه باشیم.
سید محمد علی شهیدی
انتهای پیام/
کد مطلب: 222207
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...