داخلی صفحه یزد خبر
 
چهارمین کنگره «شهدای دانشجوی استان یزد» برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی یزد از برگزاری چهارمین دوره کنگره «شهدای دانشجوی استان یزد» در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.
چهارمین کنگره «شهدای دانشجوی استان یزد» برگزار می‌شود
 
به گزارش "ایثار یزد" محمدعلی سالاری، دبیر اجرایی کنگره‌ شهدای دانشجو استان یزد با اشاره به لزوم گرامیداشت مقام شهدا و زنده نگه‌داشتن فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در جامعه به‌ خصوص در بین قشر جوان و دانشجوی کشور از برگزاری چهارمین کنگره شهدای دانشجو استان در اواخر بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.
وی با بیان اینکه استان یزد دارای ۱۳۰ شهید دانشجو است بر لزوم انتقال سبک زندگی این اسوه‌های ایثار و مقاومت و ارزش‌های این عزیزان به نسل جوان امروز تأکید کرد و افزود: برنامه‌های متعددی به همت کنگره شهدای دانشجو استان در این راستا برگزار خواهد شد.
سالاری با اشاره به اینکه در کنار کنگره‌ی شهدای دانشجو استان برنامه‌های متنوع فرهنگی نیز در این راستا و در طول سال با همکاری دانشگاه‌های استان و بسیج دانشجویی برگزار می‌شود، بیان کرد: بازدید از خانواده شهدای دانشجو استان، جمع‌آوری اسناد مربوط به شهدای دانشجو استان، برگزاری نشست‌ها و یادواره‌های شهدا، تألیف کتاب، برگزاری مسابقات متنوع و غبارروبی مزار شهدا ازجمله این برنامه‌ها است که با استقبال دانشجویان روبرو شده است.
سالاری ادامه داد: به همت و پشتیبانی ریاست دانشگاه فرهنگیان یزد، دبیرخانه دائمی کنگره شهدای دانشجو استان یزد باهدف انجام فعالیت تخصصی در حوزه معرفی شهدا دانشجو استان به دانشجویان و عموم مردم در این دانشگاه راه اندازی خواهد شد.
مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی یزد با تأکید بر اهمیت و جایگاه هنر در انتقال ارزش‌ها و پیام انقلاب اسلامی به نسل جدید تصریح کرد: در جلسات شورای مرکزی کنگره شهدای دانشجو استان با حضور رؤسای دانشگاه‌های استان یزد تصمیم گرفته شد تا سومین جشنواره ادبی هنری رویش به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد ادبی هنری استان نیز در ذیل این کنگره برگزار شود.
وی تصریح کرد: این جشنواره ادبی هنری باهدف شناسایی دانشجویان هنرمند و آموزش و توانمندسازی دانشجویان در جهت تولید آثار فاخر و انقلابی هنری و فرهنگی در سطح دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود، که در دو دوره گذشته مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت و امید است امسال نیز این رویداد ادبی هنری دانشجویی فراگیر تر و با کیفیت بهتری نسبت به گذشته برگزار شود.
کد مطلب: 222623