داخلی صفحه یزد خبر
 
یادواره شهدای دانش آموز ابرکوه برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
به مناسبت هفته بزرگداشت بسیج دانش آموزی یادواره شهدای دانش آموز ابرکوه برگزار شد.
یادواره شهدای دانش آموز ابرکوه برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد" یادواره 50 شهید شهرستان ابرکوه به همت بنیادشهید و امورایثارگران و آموزش و پرورش در مدرسه پسرانه صدرای این شهرستان برگزار شد.
امام جمعه موقت ابرکوه در این مراسم ضمن برشمردن فضایل اخلاقی شهدا به دانش آموزان متذکر شد که با مطالعه زندگی نامه و وصایای شهدای دانش آموز از این عزیزان الگو برداری کنند .
حجت الاسلام والمسلمین فتاحی تصریح کرد: رسالت جوانان ما در دوران دفاع مقدس حضور در سنگر دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران بود و وظیفه جوانان و نوجوانان در مقطع کنونی که کشور از سوی قدرتهای استکباری تهدید می شود, آن است که با تاسی به راه و رسم شهدا در مسیر جهاد علمی حرکت کرده و کشور را در تمام زمینه ها به خوکفایی رسانند.
در ادامه مراسم یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس با بیان خاطراتی از حماسه شهدا و ایثارگران تاکید کرد: شهدا به حسب وظیفه شرعی و میهنی خود در دفاع از ناموس و مرزهای کشور تلاش کردند و اینک وظیفه ماست که نگذاریم آرمانهای آنان به فراموشی سپرده شود.
محمود عادل با بیان خاطراتی از شهید دانش آموز احمد بذرافشان از آروزی دیدار این شهید با دکتر بهشتی گفت و اینکه موفق به دیدار این شهید در زمان حیات نگردید ولی نهایتا با رسیدن به فیض شهادت و بدلیل نحوه شهادت این شهید عزیز قسمتی از پیکرش در تهران در جوار شهید بهشتی به خاک سپرده شد.
لازم به ذکر است شهید دانش آموز احمد بذرافشان دارای دو مدفن(تهران و ابرکوه) است .
کد مطلب: 224680