ماموریت کارکنان بنیاد الهی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: شما کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران یک مأموریت الهی دارید و آن ترمیم و پر کردن جای شهید برای خانواده‌هایشان و جامعه و تنقیص آداب یک جانباز و ایثارگر است.
ماموریت کارکنان بنیاد الهی است
 
به گزارش «ایثار»، نشست نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر با مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر برگزار شد.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در این نشست طی سخنانی بیان داشت: برخی از شغل‌ها ذاتاً عبادت هستند و یکی از آنها، خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران است.
وی افزود: شهدا جان خود را در راه خدا تقدیم می‌کنند و خداوند قطعاً نبود آنان را برای خانواده‌هایشان جبران می‌کند که در انقلاب ما کمبود شهدا برای جامعه و خانواده‌هایشان و نقص‌هایی که برای ایثارگران به وجود می‌آید را بنیاد شهید و امور ایثارگران جبران می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: شما کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران یک مأموریت الهی دارید و آن ترمیم و پر کردن جای شهید برای خانواده‌هایشان و جامعه است و از همین رو اصل کار شما یک عبادت است.
وی تأکید کرد: در بحث اشتغال و درمان جامعه شاهد و ایثارگر باید کارهای بهتری انجام شود و لازم است در همهٔ عرصه‌ها فراتر از وظیفه برای خانواده معظم شهدا و ایثارگران تلاش کنیم.
وی در رابطه با مرکز درمانی اضافه کرد: باید همانند مجتمع ایثار چندین مجتمع درمانی این‌چنینی با تجهیزات و امکانات به‌روز در سطح استان داشته باشیم و همچنین در زمینه مراکز فرهنگی و گردشگری می‌توان با جذب اعتبارات ملی اردوگاه‌های فرهنگی و تفریحی در استان احداث کرد تا هم‌وطنان عزیز با حضور در این مکان بهره لازم را ببرند.
همچنین حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این نشست گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو حوزه مأموریتی یکی در بحث خدمات همانند درمان، اشتغال، مسکن و دیگری در بحث ترویج و اشاعه فرهنگ ناب ایثار و شهادت متولی امور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر است.
وی افزود: در چند سال اخیر با حمایت‌های شما و باهمت بلند و نگاه وسیع مسئولین ارشد استان اقدامات خوبی در زمینه زیرساختی در بنیاد بوشهر صورت گرفت.
مدیرکل بنیاد بوشهر اظهار داشت: در سال‌های گذشته بنیاد بوشهر از اعتبارات عمرانی مبلغی را دریافت نمی‌کرد و در بحث ساخت‌وساز، تعمیر و تجهیز و توسعه زیرساخت فضاهای اداری مبلغی را از استان دریافت نمی‌کردیم و بیشترین اعتبارات ما از اعتبارات متمرکز ملی بود.
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با جلسات متعدد با مسئولین استان و پیگیری‌های صورت گرفته اعتبارات خوبی به بنیاد تعلق گرفت که چند ساختمان اداری گناوه، دیلم، جم و مرکز استان ساخت، تجهیز و به بهره‌برداری رسید.
تشکری اضافه کرد: از دیگر اقدامات انجام‌ شده می‌توان به ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار بوشهر در متراژ 4 هزار و 850 متر مربع و با اعتبار بالغ‌بر 140 میلیارد ریال، ساماندهی 212 گلزار شهدا در سطح استان و کلنگ زنی احداث اردوگاه فرهنگی، ورزشی و تفریحی گناوه اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: بر این باوریم که باید در فضای نشاط‌ آور، امیدبخش و آرام‌بخش در زمینه‌های مختلفی همچون درمانی، فرهنگی و تفریحی به جامعه هدف ارائه خدمت کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 225801