میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: میرزا کوچک جنگلی نماد مبارزه با استکبار بود و باید قدردان انسان‌هایی که برای دین و تحقق آرمان انبیای الهی از خودگذشتگی و ایثار کردند، باشیم.
میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
 
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی روز گذشته (دوشنبه) 22 آبان در جلسه هماهنگی ستاد کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای روحانی و طلبه گیلان با تسلیت حادثه دلخراش زلزله در کشور، افزود: در حادثه زلزله تعدادی از هموطنان ما کشته شده و جمعی دیگر مجروح شدند که به خانواده های این عزیزان تسلیت می گوییم.
رییس ستاد کنگره میرزا کوچک جنگلی و شهدای روحانی و طلبه گیلان با بیان اینکه برخی از افراد برای رسیدن به دنیا حکومت می‌کنند، تصریح کرد: افرادی مانند ترامپ به گفته خود پایبند نبوده و با سیاست و حقه در تلاش هستند خود را حفظ کنند.
آیت‌الله قربانی حرکت پیامبران، اولیای الهی و امام حسین(ع) را در راستای احیای زندگی انسانی خواند و بیان کرد: امام حسین(ع) به زندگی انسانی معنا داد و دنیا در اربعین به این مکتب توجه می‌کند. 
وی مکتب اسلام را عدالتخواه و طرفدار انسانیت توصیف کرد و گفت: امام حسین(ع) با قیام و شهادت خود مکتب اسلام را زنده کرد.
وی با تأکید براینکه تاثیرگذاری فرهنگ جمهوری اسلامی بالاتر از موشک است، اظهار کرد: پیشرفت در عرصه‌های مختلف نظامی و دفاعی کشور با فداکاری رزمندگان در جبهه‌ها محقق شده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به وجود روح انقلابی میرزا کوچک جنگلی اشاره کرد و افزود: میرزا کوچک جنگلی هنگام ورود بیگانگان به میهن براساس آموزه‌های دینی قیام کرد.
آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری قیام میرزا کوچک جنگلی را مینیاتوری از جمهوری اسلامی توصیف کردند، متذکر شد: میرزا کوچک جنگلی مظلوم بود و روزهای سختی را احساس کرد.
وی، میرزا کوچک جنگلی را نماد مبارزه با ظلم و ستم و ادامه دهنده راه امام حسین(ع) دانست و تصریح کرد: میرزا کوچک جنگلی نماد مبارزه با استکبار بود و باید قدردان انسان‌هایی که برای دین و تحقق آرمان انبیای الهی از خودگذشتگی و ایثار کردند، باشیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 225816