روز 25 آبان نماد فرهنگ ایثار و شهادت اصفهان است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
مدیرکل بنیاد اصفهان با اشاره به روز حماسه و ایثار اصفهان گفت: 25 آبان برای استان اصفهان نماد فرهنگ ایثار و شهادت است که باید بتوانیم این فرهنگ را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.
روز 25 آبان نماد فرهنگ ایثار و شهادت اصفهان است
 
به گزارش «ایثار»، داریوش وکیلی روز سه‌شنبه 23 آبان ماه 96 در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روز حماسه و ایثار اصفهان گفت: 25 آبان برای استان اصفهان نماد فرهنگ ایثار و شهادت است که باید بتوانیم این فرهنگ را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان اینکه روز حماسه و ایثار استان اصفهان باید در تقویم ملی ثبت شود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جمع ایثارگران مردم استان اصفهان فرمودند روز 25 آبان یک نماد برجسته برای اصفهان است.
وکیلی بیان داشت: گلباران قبور مطهر شهدای عملیات محرم در استان اصفهان، برگزاری مراسم ویژه در گلستان شهدای اصفهان در روز 25 آبان، برگزاری نمایشگاه عکس مستند عملیات محرم و آیین رونمایی از 3 جلد کتاب فرهنگ ارزشمند اعلام 25 آبان و برگزاری مسابقات رالی اتومبیل‌رانی جانبازان روز 2 آذرماه با حضور جانبازان و مسؤولان از جمله برنامه‌های روز حماسه و ایثار استان اصفهان خواهد بود.
وی بیان کرد: مرکز فرهنگی توانبخشی جانبازان با فضای 5 هزار متر مربع پیش‌بینی شده که امیدوارم بتوانیم تا 10 ماه آینده این فضا به نتیجه برسد تا آرامش جانبازان فراهم شود.
وی تصریح کرد: مرکز توانبخشی شهید رجایی استان اصفهان مرکز مناسبی برای ارائه خدمات درمانی جانبازان اعصاب و روان است که با تأمین اعتبارات بیشتر رسیدگی به این عزیزان بیشتر خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان ادامه داد: شهدای مدافع حرم نماد شهدای دفاع مقدس هستند و از شهدای دفاع مقدس الگو گرفته‌اند، این شهدا هیچ تفاوتی با شهدای دفاع مقدس ندارند؛ ستاد برگزاری تشییع شهدا متشکل از سپاه صاحب‌الزمان(عج)، بنیاد، شورای هماهنگی تبلیغات، صدا و سیما و شهرداری مسئول برگزاری مراسم تشییع شهدای مدافع حرم هستند.
وی اضافه کرد: شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون هیچ تفاوتی با دیگر شهدای مدافع حرم ندارند و برای برگزاری تشییع هرچه باشکوه‌تر پیکر مطهر این شهدا بعضاً خانواده این شهدا درصدد برگزاری مراسم تشییع محلی و عمدتاً در حرم زینبیه اصفهان هستند.
وکیلی عنوان داشت: بیمه درمانی و بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران به بیمه دی منتقل شده و امیدواریم تا خدمات بهتری به جامعه ایثارگری ارائه شود.
وی اذعان کرد: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان باید نسبت به جامعه ایثارگری توجه بیشتری داشته باشند و هر از گاهی با آنان دیدار کنند، البته آنان نیازی به دیدار ما ندارند و ما فقط برای تقویت روحیه خودمان به دیدار آنان می‌رویم.
در ادامه این نشست خبری، سید علی قریشی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تأکید کرد: نیازمند یک بازخوانی برای روز 25 آبان هستیم چراکه حماسه بزرگی توسط مردم شهر اصفهان آفریده شد.
وی افزود: به غیر از بنیاد سایر دستگاه‌ها مثل شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز متولی پاسداشت روز 25 آبان هستند که امیدواریم به میدان عمل آمده و اقدامات لازم را انجام دهند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان یادآور شد: رزمندگان اصفهانی در عملیات‌های مختلف خطشکن بودند؛ استان اصفهان امن‌ترین استان در دوران دفاع مقدس بود ولی بیشترین رزمنده را به جبهه اعزام می‌کرد.
وی متذکر شد: یکی از سیاست‌های بنیاد پیوند فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است که دوره‌های آموزشی زیادی در این خصوص در حال برگزاری است تا فرهنگ ایثارگری به خوبی ترویج شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 225842