برگزاری بیش از 300 یادواره شهدا در استان زنجان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد استان زنجان گفت: در 6 ماه ابتدای امسال به همت این نهاد و همچنین خانواده‌های شاهد و ایثارگر بیش از 300 یادواره شهدا در استان برگزار شده است.
برگزاری بیش از 300 یادواره شهدا در استان زنجان
 
به گزارش «ایثار»، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه یادواره‌های شهدا در استان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر برگزار می‌شود، افزود: محافلی چون یادواره‌های شهدا بهترین فرصت برای ایجاد پیوند محکم میان نوجوان و جوانانی که روزهای جنگ را از نزدیک ندیده‌اند و گاهی فقط روایاتی را شنیده‌اند، است.
علی بیات با بیان اینکه کیفیت برگزاری در یادواره‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: یادواره‌های شهدا به یاد شهدایی برگزار می‌شوند که از بهترین داشته‌‌های خود برای حفظ میهن خود گذشتند و امروز باید به عنوان قهرمان به نسل کنونی معرفی شوند.
وی از برگزاری 116 یادواره شهدا در شهرستان زنجان سخن به میان آورده و اظهار کرد: برگزاری 58 یادواره در شهرستان خدابنده و 54 یادواره نیز در شهرستان ابهر برگزار شده‌ است که در همه آنها حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر پررنگ بوده است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد استان زنجان ادامه داد: 28 یادواره در شهرستان خرمدره، 28 یادواره در شهرستان طارم و 18 یادواره نیز در شهرستان ماهنشان از ابتدای امسال تاکنون برگزار شده است.
بیات با بیان اینکه در 6 ماه امسال در مجموع بیش از 300 یادواره در استان برگزار شده است، گفت: دلاورمردی شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس باعث شد تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان را از دست ندهیم از این‌رو امروز به مردانگی این افراد توانمند افتخار می‌کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 225878