تجلیل از مقام شهید، تجلیل از خصلت های برجسته بشری است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
مدیرکل بنیاد مرکزی با بیان اینکه تجلیل از مقام شهید، تجلیل از خصلت های برجسته بشری است، گفت: عزت و سربلندی که خون شهدا در کشور ما ایجاد کرده است دستمایه و سرمایه تعالی بخش مکتب اسلام و نظام ولایی است.
تجلیل از مقام شهید، تجلیل از خصلت های برجسته بشری است
 
به گزارش «ايثار»، محمد صادق دوخایی در مراسم بزرگداشت شهيد «سيد مهدی مير عباسی» با بیان اینکه تجلیل از مقام شهید، تجلیل از خصلت های برجسته بشری است، گفت: عزت و سربلندی که خون شهدا در کشور ما ایجاد کرده است دستمایه و سرمایه تعالی بخش مکتب اسلام و نظام ولایی است.
وی بيان كرد: رزمندگان اسلام به درک واقعی از آرمان های امام راحل رسیده بودند و به همین دلیل تا پای جان از خاک و ناموس وطن در برابر متجاوزان دفاع کردند.
دوخائی تصريح كرد: بزرگترین پیامی که دفاع مقدس در بین مردم دارد انسجام و وحدت در جامعه و خودباوری برای سازندگی و استقلال کشور است که در سال های پس از جنگ با وجود تحریم های اقتصادی و توطئه های متعدد نرم دشمن در سایه بصیرت مردم حاصل شده است.

شهدا معنای عملی آیات قرآن هستند
دوخایی همچنین در مراسم بزرگداشت شهید سيد مهدی مير عباسی گفت: شهدا نماد اسلامِ مهر و محبت، شجاعت و ایثار، عزت و حیا و ولایت‌پذیری و معنای عملی آیات قرآن هستند.
وی بيان كرد: استقلال و امنیت کشور را مدیون خون هزاران شهید به خون غلتیده هستیم و باید ایثارشان را ارج نهاده و چراغ راه خود و آیندگان قرار دهیم.
​دوخايی با بیان اینکه تکریم و تجلیل خانواده های شاهد و ایثارگر یکی از سیاست‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همه مسئولان باید به این مهم همت گمارند عنوان کرد: روحیه ایثار و شهادت ضامن تثبیت و اقتدار جمهوری اسلامی است از این‌ رو برای حفظ اقتدار نظام اسلامی باید روحیه ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.
مدير كل بنياد با اشاره به اینکه شهدا و خانواده آنان حق بزرگی بر گردن ما دارند بیان کرد: شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند و بر این اساس همه باید ادامه دهنده راه این عزیزان در راستای حفظ  دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشیم.
​شهید سید مهدی میر عباسی از نیرو‌های تخریبچی گردان تخریب تیپ ۴۲ قدرسپاه بود که در حین خنثی سازی مین به جمع یاران شهیدش پیوست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 229354
 


 
 
حافظه بزرگ دیجیتالی انقلاب و دفاع مقدس
 

رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید ...