داخلی صفحه یزد خبر
 
بزرگداشت چهلمین سال قیام 19 دی در یزد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
مراسم بزرگداشت چهلمین سال قیام 19 دی و اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در یزد برگزار شد.
بزرگداشت چهلمین سال قیام 19 دی در یزد
 
به گزارش "ایثار یزد" آئین بزرگداشت چهلمین سالگرد قیام 19 دی مردم قم و اولین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز 18 دی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد, استاندار, مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
آیت الله دری نجف آبادی با قدردانی از حضور با بصیرت مردم انقلابی ایران خاطرنشان کرد: مردم در این روز نشان دادند که پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند و توطئه‌های دشمنان نمی‌تواند مانع حمایت مردم از انقلاب شوند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به توطئه های مختلف استکبار جهانی یادآور شد: ترور شخصیت های انقلاب اسلامی، برنامه ریزی برای کودتاهای نوژه و طبس، ایجاد ناامنی در نقاط مختلف ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب، حمایت صدام در جنگ تحمیلی، حمایت گروهک منافقین در جریان عملیات مرصاد و جنایات شلمچه، تحریم های مختلف اقتصادی، برنامه ریزی برای تفرقه افکنی و ایجاد فتنه های مختلف از مهمترین جنایت های آمریکا در ایران اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام نصریح کرد: درخت انقلاب اسلامی ایران با خون پاک جوانان مومن و انقلابی آبیاری شده است و نباید اجازه داد با توطئه دشمنان اسلام خدشه ای به ارمانهای مقدس شهدا وارد شود.
وی به سالروز وفات آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: کارنامه مبارزاتی و انقلابی آیت  الله هاشمی رفسنجانی در طول قریب 60سال، کارنامه بسیار ارزشمندی است و ایشان خدمات بسیاری برای انقلاب انجام داد و همواره تبعیت محض از حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری داشت و برای اسلام و انقلاب زحمات زیادی متقبل شد و تا پای شکنجه, زندان طولانی مدت پیشرفت و حتی هدف ترور نافرجام دشمن قرار گرفت.
دری نجف آبادی به قیام‌های مردمی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد اشاره کرد و اظهار داشت: در طول سال‌های حکومت ظالمانه پهلوی ها در ایران، جنایت‌های بسیاری صورت گرفت که  از جمله این جنایت‌ها می توان به کشف حجاب در 17 دی و حمله رضاخان به حرم مطهر رضوی در چند روز قبل از کشف حجاب و کشتار  زائران حاضر در مسجد گوهرشاد اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد:  19 دی 1342  نیز یکی دیگر از جنایت‌های بزرگ رژیم پهلوی بود که در مدرسه فیضیه، رژیم طاغوت دست به کشتار طلاب و روحانیونی زد که در اعتراض به هتک حرمت ساحت مقدس امام خمینی(ره) قیام کرده بودند.
امام جمعه اراک تصریح کرد: امروز وظیفه ماست که از انقلاب اسلامی حمایت کنیم و زمینه پیشرفت آن را فراهم کرده و در این زمینه باید سعی کنیم مشکلات موجود کشور را برطرف کنیم.
در روز 19 دی سال 56 هزاران نفر از مردم و روحانیون با تجمع در مدرسه فیضیه، شعارهای ضد رژیم سر دادند که ماموران رژیم به طور بی سابقه و وحشیانه ای به مردم حمله ور شدند و جمع زیادی را به شهادت رساندند.
 
کد مطلب: 231696
 


 
 
حافظه بزرگ دیجیتالی انقلاب و دفاع مقدس
 

رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید ...