معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد تأکید کرد:
ضرورت تکمیل مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در سراسر کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأمین هزینه های ساخت مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار از محل اعتبارات ملی و استانی بر تکمیل این مجتمع ها به منظور استفاده ایثارگران و عموم مردم تأکید کرد.
ضرورت تکمیل مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در سراسر کشور
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی روز چهارشنبه 20 دی ماه در سفر به استان هرمزگان پس از حضور در گلزار شهدای بندرعباس و ادای احترام به شهدای والامقام این شهر از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار این استان بازدید کرد.
وی در این بازدید با تأکید بر لزوم تسریع در روند تکمیل پروژه گفت: تخصیص اعتبار ملی برای تکمیل پروژه توانبخشی، فرهنگی و ورزشی ایثار در بندرعباس متناسب با اعتباری است که از اعتبارات استانی اختصاص می‌یابد و امیدواریم فاز توانبخشی این مجتمع تا پایان سال جاری تکمیل شود تا خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و عموم مردم بتوانند از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده کنند.
میرمرادی افزود: یکی از سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران، احداث مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در تمام استان‌های کشور است و مقرر شده است ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت این مجموعه‌ها از بودجه‌های استانی و ۵۰ درصد نیز از اعتبارات ملی تأمین شود، البته در بعضی مجتمع ها بیش از این میزان نیز از طریق اعتبارات ملی تأمین شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به راه‌اندازی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: این صندوق با تدبیر حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی از یک سال و نیم پیش راه‌اندازی شده است و هدف آن کارآفرینی برای ایثارگران از طریق جذب اعتبارات بانکی است و یکی از حوزه‌های مورد نظر در این زمینه، بخش فن‌آوری و کسب‌وکارهای الکترونیکی است.
میرمرادی با اظهار رضایت از وضعیت ارائه خدمات به جامعه ایثارگری در استان هرمزگان و قدردانی از تلاش‌های مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرکل بنیاد این استان، اظهار داشت: خدمت‌رسانی در این استان تسهیل شده است و هرمزگان از این نظر از استان‌های شاخص است.
وی افزود: معوقات خانواده معظم شهدا تا پایان سال ۹۵ در استان هرمزگان پرداخت شده است.
معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران بابیان اینکه برای تمرکززدایی در لایحه بودجه ۹۷، بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت استانی در نظر گرفته شده و در حال حاضر منتظر تصویب در مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران این آمادگی را دارد که این بودجه را به صورت استانی یا ملی اجرا کند.
گفتنی است فاز نخست بهسازی ساختمان شماره 2 اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان مربوط به معاونت تعاون و امور اجتماعی، سالن کنفرانس و نمازخانه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد افتتاح شد.
میرمرادی همچنین در این سفر با جانباز 70 درصد «عباس حسین پور»، جانباز 70 درصد «محمد کریمی»، جانباز آزاده «کوهزاد شهبازی» و جانباز «علی آکنده» دیدار و گفت و گو کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 231904