داخلی صفحه یزد خبر
 
امام جمعه بخش بهمن ابرکوه;
مسئولان فرهنگی باید مرام شهدا را سرلوحه خود قرار دهند
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
امام جمعه بخش بهمن ابرکوه در یادواره معلم شهید اصغر جهانی گفت: مسئولان فرهنگی باید مرام شهدا را سرلوحه خود قرار دهند.
مسئولان فرهنگی باید مرام شهدا را سرلوحه خود قرار دهند
 
به گزارش "ایثار یزد" یادواره معلم شهید "اصغر جهانی" با حضور مسئولان, دانش آموزان و قشرهای مختلف مردم در دبیرستان دخترانه شهید جهانی شهرستان ابرکوه از توابع استان یزد برگزار شد.
حجت الاسلام علیزاده در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و تاکید بر لزوم ادامه دادن راه مقدس شهدا گفت: مسئولان فرهنگی باید مرام شهدا را سرلوحه خود قرار دهند.
امام جمعه بخش بهمن ابرکوه مدارس را بهترین مکان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواند و افزود: معلمان ما باید تلاش کنند که با بیان رشادتهای شهدای گرانقدر, نسل جوان را با شیوه زندگی, خط مشی و اعتقاد و ایمان راسخ شهدا آشنا کنند.
وی تصریح کرد: اگر امروز آسایش و امنیتی داریم, برای به دست آوردن آن خونهای مطهر جوانانمان را دادیم پس باید ضمن قدردانی این نعمت, به خط شهدا وفادار باشیم و اجازه ندهیم دشمنان اسلام ما از شهدا جدا کنند.
شهید اصغر جهانی سال 1339 در مهرآباد ابرکوه، متولد شد. وی در عملیات بیت المقدس به عنوان فرمانده حضور داشت و در همان عملیات در منطقه ماووت به درجه رفیع شهادت رسید.
پیکر این شهید بزگوار در گلزار شهدای مهرآباد ابرکوه آرمیده است.

در فرازی از وصیت نامه شهید می خوانیم;
من در طول زندگی ام توشه ای نداشتم و بهترین راه برای عفو گناهانم، جهاد است و تا روزی که کشته نشوم در جبهه حضور دارم. آن جبهه ای که انصار الحسین با خون خود لا له های آزادی را در آن رویاندند و با پیکار شیران روز و زاهدان شب به دشمن زبون مهلت نمی دهند.
آنان از عبادت، ایمان و یقین به درجه عمل رسیده اند و چون گروهی در گوشه ای ننشستند، که فقط به عبادت بپردازند. آنان درک کردند که تنها به عبادت پرداختن شیوه مردان علی گونه نیست، آنان صاحبان عزت و شرف بوده که پا به میدان گذاشته اند.
کد مطلب: 232839