داخلی صفحه سمنان خبر
 
لازمه حضور در جبهه حق ، تمسک به تقوای الهی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
به استناد کلام مولای متقیان ، پیش نیاز حضور در جبهه حق ، تمسک به تقوای الهی است .
لازمه حضور در جبهه حق ، تمسک به تقوای الهی است
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، حجت الاسلام حسن فریدون ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان در ادامه نشستهای اخلاقی کارکنان صبح روز شنبه 7 بهمن 96 طی بیاناتی با استناد به یکی از خطبه های نهج البلاغه ، اظهار داشت :
بنا به فرمایش امیر مومنان علی ( ع ) نشانه جبهه حق چهار چیز است : پرهیز از محرمات ، پایمردی در عقاید ایمانی ، دوری از تسامح و خدا را در همه حال حاضر و ناظر دانستن .
وی به گذران پر شتاب دقایق عمر و از دست رفتن فرصتهای خدمتگزاری اشاره کرد و با استناد به آیه شریفه قران مبنی بر قریب الوقوع بودن قیامت ، همکارن بنیادی را به اغتنام عمر ، تهذیب اخلاق ، تزکیه نفس و ملاقات با خداوند فراخواندند . وی خاطر نشان ساخت : بنا به فرموده امیر مومنان آدمی یا در جبهه حق است یا در جبهه باطل و هرگز موضعی بینابینی وجود ندارد بر این اساس ، جبهه حق تحت هیچگونه شرایط اهل تسامح ، سستی ، سازش و مدارا نیستند و قاطعیت در ایمان و عقیده دینی ، از ویژگیهای بارز آنان است .
لازم به ذکر است جلسات درس اخلاق ، ماهانه دو بار از دیرباز در بنیاد رواج داشته و شنبه ها پیش از شروع کار اداری در حد نیم ساعت مباحث اخلاقی و اعتقادی توسط مدیر کل بنیاد یا دیگر روحانیون شهرستان مطرح می شود . 
کد مطلب: 233725