داخلی صفحه گیلان خبر
 
فرمانده سپاه قدس گیلان:
گردهمایی«فاتحان فاو» تداعی کننده دوران هشت سال دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه گردهمایی«فاتحان فاو» تداعی کننده دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: امیدواریم راه انقلاب را با رزمندگی در مسیر انقلاب با استقامت و مقاومت ادامه دهیم.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از از خبرگزاری ایسنا گیلان، سردار محمد عبدالله پور در همایش فاتحان فاو در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان اظهار کرد: این همایش با عنوان همایش تخصصی رزمندگان خطه شمال در عملیات والفجر۸ با عنوان «فاتحان فاو» برگزار شد.
وی با بیان اینکه گردهمایی امروز تداعی کننده دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: امیدواریم راه انقلاب را با رزمندگی در مسیر انقلاب با استقامت و مقاومت ادامه دهیم.
فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: این همایش در راستای وحدت و همدلی رزمندگان خطه شمال برگزار شد.
سردار عبدالله‌پور شهادت را اجر استقامت و پایداری در راه خدا دانست و خاطرنشان کرد: از خدا می خواهیم نماز جماعت را پشت سر حضرت ولی عصر(عج) در مسجدالاقصی اقامه کنیم.
عملیات «والفجر8» در سال 1364 انجام شد و در پی آن نیروهای ایرانی توانستند شهر «فاو» عراق را فتح کنند.
فتح فاو در عملیات والفجر 8 برای جهانیان باور کردنی نبود. عبور از اروند و مقابله با دشمن که درسنگرهای مطمئن به انتظار نشسته است غیرقابل باور بود و پس از فتح فاو رسانه‌های بیگانه به نفع رژیم صدام تبلیغات واهی کردند.
منطقه عملیاتی والفجر 8 که مصادف با دمنشی‌های صدام در استفاده از سلاح‌های شیمیایی بر علیه رزمندگان اسلام بود، تمام تبلیغات دشمن را نقش بر آب کرد و تمام خبرنگاران از نزدیک شاهد سقوط شهر فاو توسط رزمندگان اسلام بودند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 236774
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...