22 اسفند آخرین فرصت درخواست کارت هوشمند ایثارگران/ ثبت 138 هزار درخواست برای کارت جدید ایثارگران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۶
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران اعلام کرد: از زمان شروع ثبت نام کارت هوشمند ایثارگری، 38 هزار نفر تاکنون ثبت درخواست داشتند که با توجه به متقاضیان گذشته، 138 هزار درخواست کارت جدید شناسایی ایثارگران تاکنون ثبت شده است.
22 اسفند آخرین فرصت درخواست کارت هوشمند ایثارگران/ ثبت 138 هزار درخواست برای کارت جدید ایثارگران
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الله فرهادی در خصوص روند تهیه و توزیع کارت‌های جدید شناسایی ایثارگران گفت: کارت‌های شناسایی گذشته ایثارگران که در سال 1385 صادر شده بود تا سال 1390 اعتبار داشت و براساس مصوبات شورای عالی اداری تا پایان سال 1396 معتبر است به همین دلیل با توجه به مصوبه شورای عالی اداری کارت جدید الکترونیکی برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران طراحی و در 23 بهمن‌ماه توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی رونمایی شد.
وی ادامه داد: از طریق مکاتبه با استان‌ها و با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و ارسال پیامک به ایثارگران اطلاع‌رسانی مناسبی در مورد شیوه دریافت کارت ایثارگری صورت گرفته است.
فرهادی تأکید کرد: آن دسته از ایثارگرانی که در گذشته رمز عبور سامانه الکترونیک ایثار را دریافت کرده‌اند می‌توانند بدون هر گونه مراجعه حضوری درخواست خود را در سامانه ثبت کنند و آن گروهی که رمز عبور ندارند باید از ادارات هاتف بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور با تکمیل اطلاعات مورد نیاز این رمز را دریافت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده و مفاد قرارداد با موسسه تهیه کننده کارت الکترونیکی، تا تاریخ 22 اسفندماه فرصت برای ثبت درخواست کارت هوشمند ایثارگری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار وجود دارد و به همین دلیل از ایثارگران عزیز تقاضا می‌کنیم تا در زمان مقرر نسبت به ثبت اطلاعات و درخواست اقدام کنند  تا نسبت به چاپ کارت ها اقدام شود.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران با اشاره به ثبت درخواست حدود 38 هزار نفر از ایثارگران در سامانه خدمات الکترونیکی ایثار در چند روز ابتدایی پس از رونمایی از این کارت در مورد ویژگی‌های این کارت خاطرنشان کرد: کارت هوشمند ایثارگران به دلیل امکانات امنیتی قابل جعل نیست و با توجه به نوار مغناطیسی قرار داده‌شده در آن، امکان اتصال خانواده‌ها به شبکه مالی و بانکی را فراهم می‌کند، از سوی دیگر بنیاد می‌تواند خدمات فعلی و آتی خود را از طریق این کارت ارائه دهد و سطح تسهیلات و امکانات برای هر قشر از خانواده شاهد و ایثارگر در آن تعریف‌شده است.
فرهادی در پایان گفت: کارت‌های هوشمند ایثارگران به‌صورت یک‌شکل و یکرنگ واحد است ولی به نسبت نوع ایثارگری آرم کارت‌ها متفاوت می شود.
بهروز بزرگی مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد نیز با بیان اینکه در چند روز گذشته حدود 41 هزار و 597 نفر برای عضویت در سامانه خدمات الکترونیک جهت ثبت نام و اخذ کارت هوشمند ایثارگری، رمز عبور دریافت کرده‌اند اظهار داشت: حدود 500 هزار نفر تاکنون عضو سامانه خدمات الکترونیک ایثار شده‌اند و آن دسته از افرادی که این رمز را تاکنون دریافت نکرده‌اند باید به ادارات هاتف بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها و شهرستان‌ها مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات و دریافت رمز عبور اقدام کنند و سپس در سامانه الکترونیک ایثار برای دریافت کارت جدید شناسایی ایثارگران ثبت‌نام و کد رهگیری دریافت کنند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 236966