ارائه مشاوره شغلی به ایثارگران آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه مشاوره شغلی به 268 نفر از ایثارگران در مناطق آسیب‌دیده از زلزله استان کرمانشاه خبر داد.
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الله امانی در این رابطه گفت: اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد با توجه به تأکیدات حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد در خصوص رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاه و تسریع در ارائه خدمات مناسب، اقدام به اعزام تیمی 8 نفره از مشاورین مجرب و توانمند جهت هدایت و راهنمایی شغلی جامعه ایثارگری در شهرستان‌های قصر شیرین، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب کرد.
وی افزود: اعضای این تیم 8 نفره از افراد دانشگاهی و متخصص در امر مشاوره شغلی هستند و به مدت 6 روز در شهرستان‌های یاد شده حضور داشتند و ضمن انجام مشاوره‌های شغلی به‌صورت فردی برای هر یک از ایثارگران عزیز، متناسب با استعداد، علایق و ترجیحات شغلی آنان به‌صورت جداگانه پیشنهاداتی را ارائه دادند.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تعداد ایثارگرانی که در این طرح از خدمات مشاوره استفاده کردند، گفت: در این مدت 232 نفر از ایثارگران جویای کار و کارآفرین در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصر شیرین و 36 نفر نیز در شهرستان ثلاث باباجانی از خدمات مشاوره‌ای مرتبط اشتغال و کارآفرینی بهره‌مند شدند.
امانی ادامه داد: تعداد 24 نفر از این ایثارگران کارآفرین نیز با توجه به سفری که اخیراً به استان کرمانشاه داشتیم و بازدیدهایی که از طرح‌های خوداشتغالی آسیب‌دیده از زلزله انجام دادیم و همچنین گزارش‌هایی که از بنیاد این استان در خصوص رسیدگی به وضعیت آنان و جبران بخشی از صدمات وارده به طرح‌های مورد نظر اخذ شد، تحت برنامه مشاوره یادشده قرار گرفتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 238519