مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد به مناسبت روز بزرگداشت شهدا برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) و روز بزرگداشت شهدا روز چهارشنبه 23 اسفند ماه 96 برگزار شد.
مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد به مناسبت روز بزرگداشت شهدا برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد در این مراسم با اشاره به آیات مربوط به شهدا در قرآن، گفت: خداوند در قرآن فرموده است، شهدا را مرده مپندارید زیرا زنده‌اند و نزد خدای متعال روزی می‌خورند و این مفاهیم و آیات نورانی، جایگاه شهدا را در بین آحاد مردم نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: شهدا انسان‌هایی هستند که با ادراک، تعقل و شناخت، مسیری را طی می‌کنند و به علو درجات الهی می‌رسند بنابراین جایگاه شهید، جایگاهی ویژه و خاص است و امروز به عینه این را شاهد هستیم که جوانان کشور در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، با وجود گذشت زمان، تلالو و نورانیت بیشتری پیدا می‌کنند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با بیان اینکه اگر برای وظیفه و تکلیف عمل کنیم، خدای متعادل ما را ماندگار خواهد کرد، ابراز داشت: در تاریخ اسلام و همچنین تاریخ انقلاب اسلامی، چهره‌هایی را می‌بینیم که در عین حالی که هجمه‌های فراوانی به آنها وارد شد اما آنها رضایت خداوند را مقدم بر هر چیزی قرار دادند و به همین سبب امروز نام این شهیدان در عالم هستی و ملکوت طنین انداز شده است.
وی در پایان تفکر شهدا را یک تفکر ناب عنوان کرد و گفت: انتخاب راه شهادت یک راه زیرکانه است زیرا مرگ شرافتمندانه را انتخاب می‌کنیم. انسان‌های عاقل و تاجر که در حوزه دینی فعالیت و مطالعه می‌کنند، می‌دانند شهادت فوز عظیم است.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 240089
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...