روز بزرگداشت شهدا از بابرکت ترین روزهای سال است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا از بابرکت ترین روزهای سال است.
روز بزرگداشت شهدا از بابرکت ترین روزهای سال است
 
به گزارش «ایثار»، ابراهیم طاهرنژاد روز 22 اسفندماه در آیین باسازی گلزار شهدای امام زاده محمد (ع) با تبریک روز بزرگداشت شهدا گفت: این روز از بابرکت ترین روزهای سال است، زیرا 39 سال پیش امام راحل در چنین روزی دستور تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را در حالی دادند که هنوز جنگی آغاز نشده بود.
وی افزود: می توان گفت حضرت امام با دوراندیشی و تصمیم راهبردی خود و با نگاه الهی دوران دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و مبارزه با تروریسم و تکفیری ها را به خوبی پیش بینی کرده بودند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه اساس جمهوری اسلامی را مبارزه با ظلم، بی عدالتی و تبعیض دانست و تصریح کرد: تا زمانی که ظلم باشد مبارزه هست و تا زمانی که مبارزه هست جمهوری اسلامی پناه همه بی پناهان کشور و جهان خواهد بود.
طاهرنژاد افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین خدمات رسانی به جامعه معزز ایثارگری تاسیس شده است.
وی گفت: اگر امروز جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف و بین المللی می تواند افتخار آفرینی و خودنمایی کند به برکت مجاهدت های خانواده های شهدا و ایثارگران است و خادمان شهدا به خود افتخار می کنند که لیاقت خادمی و نوکری خانواده های شهدا و ایثارگران را دارند.
طاهرنژاد با بیان اینکه گلزار شهدا نزدیکترین مکان به خداوند است، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «گلزار شهدا دارالشفای آزادگان است». کسی که دلش بیمار می شود و در زندگی دچار مشکل می شود حتی به اعتقاد غیر مسلمان ها در این مکان با توسل به شهدا گره از زندگی خود باز می کند و امروز وظیفه ماست که این مکان شریف را برای حضور آحاد مردم آماده کنیم.
وی در پایان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در مورد شهدا و ارزش شهادت گفت: ایشان می فرمایند ادامه دادن راه شهدا کمتر از شهادت نیست. بنابراین اگر بخواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید بتوانیم ارزش کار شهدا را درک کنیم و اجازه ندهیم رشادت ها و ایثارگری های شهدا، جانبازان و ایثارگران به دست فراموشی سپرده شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240166
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...