دیدار با 12 هزار خانواده شهید در طول سال در استان یزد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
مدیرکل بنیاد یزد با اشاره به دیدار با ۱۲ هزار خانواده شهید در طول سال، عنوان کرد: تکریم خانواده شهدا به ویژه والدین شهدا یکی از برنامه هایی است که به شکل ویژه به آن توجه شده است.
دیدار با 12 هزار خانواده شهید در طول سال در استان یزد
 
به گزارش «ایثار»، احمد ابراهیمی سه شنبه 22 اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف و برنامه های بنیاد در استان یزد اظهار داشت: رویکرد اصلی بنیاد رویکرد فرهنگی مبتنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. همان‌طور که انسان برای ادامه حیات نیاز به مواد غذایی دارد، جامعه نیز برای حیات با سعادت نیاز به ایثارگری دارد و اگر از کوچک‌ترین واحد جامعه یعنی خانواده‌ها برای شروع نهادینه شدن ایثار بهره ببریم، اختلاف‌ها به حداقل ممکن می‌رسد و آرامش و محبت بر آن حاکم می شود.
وی با اشاره به طرح هایی که در استان یزد اجرا می شود، افزود: طرح ضیافت از طرح های انحصاری بنیاد استان یزد است که در قالب آن، مراسم سالگرد همه شهدای استان در تاریخ‌ شهادت آنها برگزار می شود.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با اشاره به دیدار با ۱۲ هزار خانواده شهید در طول سال، عنوان کرد: تکریم خانواده شهدا به ویژه والدین شهدا یکی از برنامه هایی است که به شکل ویژه به آن توجه شده است.
ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آماری از شهدا و ایثارگران استان یزد اظهار داشت: استان یزد ۳ هزار و ۶۶۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۲۰ نفر از آنها را شهدای زن تشکیل می دهند.
وی افزود: از این تعداد، ۱۳۱ خانواده دو شهیدی و هفت خانواده سه شهیدی هستند و ۱۲۰ خانواده نیز تنها فرزند ذکور خود را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده اند.
ابراهیمی همچنین از حضور ۹ هزار و ۶۳۶ جانباز و 754 آزاده در استان یزد خبر داد و بیان کرد: ۶ هزار و ۵۶ جانباز زیر ۲۵ درصد، ۱۷۱ نفر ۷۰ درصد و ۳۳۹ نفر نیز جانباز ۵۰ درصد هستند.
وی در مورد شهدای مدافع حرم نیز بیان کرد: استان یزد شش شهید مدافع حرم دارد که چهار نفر آنها در خلدبرین و دو نفر در شهرهای دیگر کشور دفن هستند.
ابراهیمی در مورد شهدای مفقودالاثر نیز اظهار داشت: استان یزد ۱۳۲ مفقودالاثر دارد که در سال ۷۲ همه آنها به دستور رهبر معظم انقلاب، شهید اعلام شدند و خانواده های آنها تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240212
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...