داخلی صفحه فارس خبر
 
مناجات سردار شهید عبدالله اسکندری در مراسم اعتکاف
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
بخشی از مناجات های شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری، مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مراسم اعتکاف (۱۳ رجب سال ۱۳۸۴ ه.ش)
مناجات سردار شهید عبدالله اسکندری در مراسم اعتکاف
 
مناجات سردار شهید عبدالله اسکندری
گوینده: مجتبی دینی
تدوین : لیدا ابراهیمیان

زندگینامه سردار شهید عبدالله اسکندری:
پانزدهم فروردین سال 1337 در شیراز متولد شد . پدرش نام او را عبدالله گذاشت.
تحصیلاتش را تا کلاس ششم ابتدایی ادامه داد و سپس به دلیل بیماری پدر و مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل و تامین مخارج خانواده شد.
با شروع قیامهای مردمی ضد رژیم ستم شاهی، به خیل انقلابیون پیوست و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شروع درگیری ها در کردستان و سپس جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه برای دفاع از خاک وطن و اعتقاداتش عازم میدان نبرد شد.
همزمان با حضور در جبهه، تحصیلاتش را نیز به صورت غیرحضوری ادامه داد و موفق به اخذ مدرک دیپلم و سپس قبولی در دانشگاه امام حسین (ع) شد.
از مهمترین مسئولیتهای این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس به فرماندهی سپاه لارستان و جانشینی فرمانده گردان در عملیاتهای خیبر و بدر،
ریاست ستاد تيپ الهادي در عملیاتهای کربلای یک، دو، سه، چهار، پنج و هشت
و جانشين فرمانده تيپ مهندسي در عملیات غدیر، بیت المقدس چهار و هفت و والفجر 10 میتوان اشاره کرد.

با پایان جنگ تحمیلی سردار شهید عبدالله اسکندری به عنوان معاون فرمانده تیپ 47 سلمان و سپس فرماندهی تیپ 42 قدر و تیپ 46 امام هادی(ع) منصوب و به درجه سرداری نائل شد.
این شهید بزرگوار سپس به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس منصوب شد و آخرین سالهای خدمتش را به عنوان خادم الشهدا به خدمت رسانی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران پرداخت.
شهید عبدالله اسکندری پس از بازنشستگی، برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام عازم سوریه شد و در تاریخ اول خرداد سال 93 در نبرد با تکفیری ها به شهادت رسید.
این شهید بزرگوار، نخستین فرمانده شهید ایرانی است که در درگیری با نیروهای داعش، مظلومانه سر از تنش جدا شد و به روی نیزه ها رفت.
پس از شهادت سردار شهید عبدالله اسکندری، خانواده شهید نیز در اقدامی فداکارانه، اعلام کردند برای تحویل پیکر مطهر این شهید بزرگوار ، راضی به معامله نیروهای خودی با دشمن تکفیری نیستند
و این چنین شد که پیکر مطهر شهید عبدالله اسکندری هیچگاه به خاک وطن بازنگشت.
کد مطلب: 241243