داخلی صفحه گیلان خبر
 
مراسم بزرگداشت شهید کریمی در لاهیجان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴
سی و دومین مراسم بزرگداشت شهید ابوالحسن کریمی اولین دادستان انقلاب استان گیلان در شهرستان لاهیجان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار گیلان،روح الله مدامی یکی از استادان دانشگاه روز دوشنبه 13 فروردین در این مراسم،سردار حزب اله گیلان "شهید کریمی" را یک تفکر و جریان فکری دانست که باید دوباره بازخوانی شود و از مسئولان استان گیلان خواست با برگزاری جلسات متعدد درباره تفکر، راه و ایده انقلابی این شهید اهتمام ورزند.
وی اظهار داشت: منطق شهید کریمی، منطق حضرت علی ع و نهج البلاغه است.
این استاد دانشگاه تهران با اشاره به فلسفه شهادت در تشیع خاطرنشان کرد: شهید برای نفی استبداد، ظلم و تحقق عدالت و صلح در این راه گام می نهد و باید راه و اندیشه شهیدان، به درستی تبیین شود.
شهید ابوالحسن کریمی که در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بود، در کلاس های درس استاد مطهری و دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد و دیگر بزرگان شرکت می کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در اسفندماه سال 57 به عنوان اولین فرماندار جمهوری اسلامی ایران در شهرستان لاهیجان و در فروردین ماه سال 59 به عنوان دادستان کل انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد. 
او در سیزدهم فروردین سال 65 در سن 38 سالگی در خیابانی که هم اکنون به نام این شهید در لاهیجان نام گذاری شده، درحالی که از محل کتابفروشی خود برای نماز به مسجد گلشاهی می رفت، مورد هدف گلوله منافقان قرار گرفت و شهید شد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 241421
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...