محرومیت‌زدایی از اهداف اصلی اقدامات ستاد محب است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸
مدیرکل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: ستاد محب از تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر تشکیل شده و تاکنون در حوزه‌های مختلف جهت محرومیت‌زدایی فعالیت داشته و در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته است.
محرومیت‌زدایی از اهداف اصلی اقدامات ستاد محب است
 
 به گزارش «ایثار»، اسلام کریمی با اشاره به فعالیت‌های گسترده تشکل‌های شاهد و ایثارگر و ستاد محب، اظهار داشت: ستاد محب (ستاد محرومیت‌زدایی و حرکت‌های بشردوستانه) بر اساس احساس وظیفه و روحیه جهادی نخبگان شاهد و ایثارگر با حمایت نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد برای تحول در وضعیت اجتماعی و اقتصادی مناطق محروم کشور تشکیل‌شده و با توجه به مأموریت‌های جهادی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، منشأ خدمات بسیاری در مناطق محروم خواهد بود. 
 وی در خصوص هدف از تشکیل این ستاد گفت: یکی از اهداف اصلی تأسیس ستاد محب، کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب‌وکار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق محروم است.
 کریمی در خصوص یکی از فعالیت‌های اخیر این ستاد گفت: 47 نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر متشکل از پزشکان متخصص و عمومی، پرستار و عوامل اجرایی با همکاری هلال‌احمر، معاونت بهداشت و درمان بنیاد، بیمارستان ساسان و حوزه مقاومت بسیج در اعزام به منطقه محروم و مستضعف عین دو اهواز و 1357 نفر (نماد سال پیروزی انقلاب) خدماتی شامل ویزیت، اهدای دارو، تزریقات، پانسمان و حجامت به‌صورت رایگان ارائه دادند.
 وی افزود: با توسعهٔ پایدار، کشور از هزینه‌های عدم توازن در امان خواهد بود و با محرومیت‌زدایی از طریق ایجاد مزیت در مناطق محروم از طریق اشتغال، مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ که خود از عوامل تشدید بیکاری، بزه‌های اجتماعی و شکاف طبقاتی است، کاهش می‌یابد.
 وی بابیان اینکه برای حل دو موضوع اشتغال و ریشه‌کنی فقر در کشور نیازمند عزم ملی هستیم خاطرنشان کرد: با طرح‌هایی مثل ستاد محب می‌توانیم جهت توانمندسازی و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم سراسر کشور کارهای بزرگی انجام دهیم، بنا به فرموده امام خمینی (ره) «گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومان وجود داشته باشد» بنابراین در قرآن کریم، نماز و زکات همیشه همراه هم ذکرشده و نماز و عبادت نیز از محرومیت‌زدایی جدا نیست. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 241812
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...