داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان:
معلم انسان ها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۱
عبدالله پاکاری در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه علمی – کاربردی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، با بیان اینکه هنر معلمی یکی از بهترین امتیازات جامعه بشری است، اظهار کرد: معلم با تعلیم و نشر علم، انسان ها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد و عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسان ها ثبت می کند.
 
به گزارش ایثار گیلان،پاکاری، معلمی را خصوصیت انبیای الهی و از صفات محبوب آنان دانست و تصریح کرد: در دین مبین اسلام تربیت بر تعلیم ارجحیت دارد و بنابراین، مبحث اخلاق در آموزش بسیار حائز اهمیت است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، با اشاره به نقش معلمان در دوران هشت سال دفاع مقدس،خاطرنشان کرد: يكی از ویژگی های جنگ تحميلی اين بود كه از هر قشری در آن حضور داشتند و معلمان نيز در كنار ديگر رزمندگان نقش تربيتی و آموزشی مهمی را ايفا می كردند.
این مقام مسئول گفت: یکی از راه های استخراج الگوهای دفاع مقدس پرداختن به سیره، منش، سبک زندگی و الگوی رفتاری و روش شهدای برجسته هر قشر از جامعه در دوران دفاع مقدس است لذا معلمان می توانند به شناسایی و معرفی این الگوها برای جامعه کمک کنند.
پاکاری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جدید را یکی از ماموریت های خطیر معلمان دانست و یادآور شد: امروز همه ما مدیون خون شهیدان هستیم و باید راه آنان را ادامه دهیم لذا
دشمنان انقلاب اسلامی از الگوهای ایثار و شهادت هراس دارند و تلاش می کنند تقوا و معنویت را از نسل جوان ما بگیرند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 245296
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...