پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مقام و منزلت همه شهدا و ایثارگران به ویژه شهدای قیام خونین 15 خرداد سال 1342 ادای احترام کرد.
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد
 
به گزارش «ایثار»، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی به این شرح است:
بسمه تعالی
قیام خونین 15 خرداد سال 1342 حرکت تاریخی انسان‌های مجاهدی بود که با پیروی از امام خمینی (ره) اعتراض خود را در مخالفت با سیاست‌ها و اقدامات استبدادی و ضد دینی رژیم شاهنشاهی مطرح نمودند. در این قیام علی رغم فضای خفقان حاکم، ملت ایران با یکپارچگی و بیداری و اراده‌ای مصمّم به مقابله با حکومت ظلم و حامیان استعمارگر آن برخاستند.
زمینه‌های این قیام ضد استبدادی و ضد استعماری، با تدبیر امام خمینی (ره) در ماه محرم شکل گرفت و آغاز راهی بود که فرهنگ ایثار و شهادت را با تأسی از قیام عاشورای حسینی دوباره زنده کرد. امروز که ایران اسلامی با اقتدار و عظمت ایستاده است به مدد ایثار اقشار مختلف مردم مسلمان ایران است که در ادوار مختلف تاریخی برای این کشور با گام‌های محکم و اعتقادی راسخ گام برداشتند.
درخشش حضور و حرکت وسیع و یکپارچه مردم مسلمان ایران در این روز بزرگ، تحقق آمال و آرزوهای ملت مسلمان ایران را در انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 1357 رقم زد.
در سالروز قیام خونین 15 خرداد، ضمن ارج نهادن به مقام و منزلت همه شهدا و ایثارگران بر ارواح پر فتوح جمله شهدای اسلام و انقلاب اسلامی، به ویژه شهدای قیام خونین پانزده خرداد درود می‌فرستیم و راه روشن امام خمینی (ره) را با تبعیت از مقام عظمای ولایت به ثبات قدم، می پوییم.
سید محمد علی شهیدی
انتهای پیام/
کد مطلب: 248174
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...