داخلی صفحه گیلان خبر
 
امام جمعه شهرستان املش:
امام (ره) با خلوص نیت انقلاب کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
امام جمعه املش با بیان اینکه در دین اسلام تاریخ پژوهی وجود ندارد بلکه تاریخ نگاری وجود دارد که نگارش آن در دست پروردگار است گفت: خلوص نیت امام (رحمة الله علیه ) باعث صلاحیتش شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام محمد صفری، امام جمعه املش (15 خرداد)در یادواره شهدای پایگاه مالک اشتر درمسجد اعظم املش اظهار کرد:امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون شهدا و هدایت معمار کبیر انقلاب هستیم.
وی با بیان اینکه طی چهل سال دشمنان انقلاب و اسلام درصدد بودند که انقلاب را سرنگون کنند اما با لطف الهی، وحدت و هم دلی ملت ایران نتوانستند موفق شوند، گفت: در دوران پیامبر (صلی الله علیه و آله ) وامام علی (علیه السلام ) نیز اینگونه بود و دشمنان درصدد نابودی دین اسلام بودند و همچنین در آن دوران  یاران پیامبر نیز به پیمانشان خیانت کردند.
حجت الاسلام صفری به فضیلت‌های شب قدر اشاره و اذعان کرد:شب های قدر قابل مقایسه با دیگر شب ها نیست در آیات و روایات در سوره قدر و نمل بسیار به عظمت  شب های قدر اشاره شده است.
امام جمعه املش اضافه کرد: انحراف قلب، غبار غفلت، جهالت و سنگینی گناه و... دریچه پاک شدن از معصیت ها بیدار ماندن در شب های قدر است،امام علی ع و صدیقه کبری در این شبهای عظیم کودکانشان را اجازه نمی دادند که بخوابند.
وی خاطر نشان کرد: در ادبیات دین اسلام به ما آموختند در شب قدر باید زنده داری کرد،در این شب های پرفضیلت باید نگاه عاشقانه به معبود داشت.
امام جمعه املش به انقلاب و بت شکن زمان اشاره کرد وافزود: معمار کبیر انقلاب با قدرت ایمان و ایستادگی توانست در برابر دشمنان بایستد و با پیروزی انقلاب چنان وحشتی در جهان ایجاد کرد که حتی نزدیکانشان چنین موفقیتی را باور نمی کردند.
 وی  به پیش بینی های معمار کبیر انقلاب اشاره وخاطر نشان کرد:امام خمینی(ره) پیش بینی کرده بودند که کمونیست به زباله دان تاریخ خواهد رفت که اینگونه نیز شد، و همچنین پیش بینی کرده است که اسرائیل سرنگون خواهد شد که به زودی  این امر نیز محقق خواهد شد.
حجت الاسلام صفری به قیام امام حسین (علیه السلام) اشاره واذعان کرد: از دیرباز تا کنون برای دفاع از اسلام و خاندان ائمه اطهار (علیه السلام) خون ها و جان ها فدا شده است، امروز نیز جوانان این مرز و بوم برای دفاع از حرمت علی (علیه السلام ) و خاندانش اینگونه حرکت می کنند.
امام جمعه املش اظهار کرد:درد امام حسین (علیه السلام) این بود که رجال وخواص مذهبی و سیاسی مرگ سکوت گرفته بودند.
وی تصریح کرد: هنگامی که خواص و رجال جامعه بخوابند، مردم جامعه نیز خواهند خوابید.
حجت الاسلام صفری اضافه کرد:خلوص نیت امام خمینی (رحمة الله علیه) باعث صلاحیتش شد، هیچ ابزاری نداشت همه به ایشان طعنه می زدند اما راهبرد واستراتژی امام (رحمة الله علیه ) گل در برابر گلوله بود.
وی با تاکید بر اینکه شرط آمدن امام زمان عقلانیت است گفت:نباید بگوییم شاید این جمعه بیاد شاید، بلکه باید با رفتار، منش و انجام تکالیف منتظر بوده و برای ظهورش دعا کنیم.
امام جمعه املش اظهار کرد:معمار کبیر انقلاب بارها گفته که نهضت انقلاب به نهضت مهدی (عج) متصل خواهد شد این امر نیز تحقق خواهد یافت اما زمانش مشخص نیست.
حجت الاسلام صفری خاطر نشان کرد:در اسلام تاریخ پژوهی وجود ندارد بلکه تاریخ نگاری وجود داشته نگارش تاریخ نیز در دست معبود است.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 248391
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...