معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد:
بنیاد در محورهای اصلی سلامت اداری پیشگام است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پیشگام بودن بنیاد در محورهای اصلی موضوع سلامت اداری در دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد.
بنیاد در محورهای اصلی سلامت اداری پیشگام است
 
به گزارش «ایثار» سید منصور میرمرادی صبح روز سه‌شنبه 22 خردادماه در نشست کمیته سلامت اداری بنیاد با محوریت «تصویب شاخص‌های 9 گانه سلامت اداری» و «بررسی قانون صیانت از حقوق مردم در نظام اداری»، گفت: خوشبختانه در زمینهٔ شاخص‌های 9 گانه سلامت اداری بسیاری از این شاخص‌ها در بنیاد قابل تطبیق بوده ولی نکته مهم بومی کردن آن‌ها است و درمجموع باید این شاخص‌ها را به سمت بهره‌برداری و کیفی سازی فعالیت‌های سازمان پیش برد.
وی ادامه داد: درزمینهٔ شاخص‌های شفافیت و پاسخگویی باید با افزایش آگاهی جامعه هدف از قوانین و مقررات و اطلاع‌یابی آنان از حقوق خود و همچنین آشنایی بیشتر کارکنان و مدیران با قوانین و دستورالعمل‌های جدید و تنقیح مقررات برای بهبود فعالیت‌ها و ارتقای سلامت اداری حرکت کنیم.
وی با اشاره به‌ضرورت قانون‌گرایی برای ارتقای سلامت اداری گفت: به این دلیل که تنقیح قوانین در برخی موارد به‌درستی انجام‌نشده گاهی مسائلی بروز می‌کند که در تعیین شاخص‌ها باید به آن‌ها توجه کرد.
معاون توسعه مدیریت بنیاد با اشاره به پیشگام بودن بنیاد در موضوع سلامت اداری تصریح کرد: خوشبختانه بنیاد همواره در ارزیابی‌های صورت گرفته در دستگاه‌های مختلف از جایگاه خوبی برخوردار است و افتخار خدمت به بهترین بندگان خداوند ضرورت دقت در رعایت قوانین و همچنین استفاده از بهترین ابزارها برای خدمت‌رسانی مناسب را دوچندان ساخته است.
علی صفدری معاون نوسازی اداری سازمان اداری، استخدامی کشور نیز در این نشست به تشریح شاخص‌های 9 گانه سلامت پرداخت و گفت: محورهای این شاخص‌ها شامل قانون‌گرایی، شفافیت، استقرار و توسعه سامانه‌های الکترونیک و فناوری‌های نوین، نظام نظارت و کنترل داخلی، پاسخگویی، انضباط اداری و مالی، آموزش، مهارت و توسعه فرهنگ دینی و اخلاقی، شایسته‌سالاری، الگوی مصرف، بهره‌وری و مؤلفه‌ها و تعریف فساد اداری است.
در پایان این نشست مقرر شد برنامه‌های اجرایی و پیشنهادات مربوط به شاخص‌های 9 گانه سلامت اداری تهیه‌شده و کارگروه استقرار میز خدمت نیز با مسئولیت اداره کل ارتباطات و مراجعات بنیاد و بخش‌های ذی‌ربط به بررسی موضوعات مرتبط بپردازد.
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 248777
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...