گرامیداشت یاد شهدا، ترویج فرهنگ ایثارگری است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مراسم گردهمایی خانواده های معزز شهدا و جانبازان مدافع حرم شهرستان شیراز گفت: گرامیداشت یاد شهدا به نوعی ترویج و گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه است.
گرامیداشت یاد شهدا، ترویج فرهنگ ایثارگری است
 
به گزارش «ایثار»، گردهمایی خانواده های معزز شهدا و جانبازان مدافع حرم شهرستان شیراز با حضور حدود 300 ایثارگر به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار و یاد و خاطره حماسه آفرینی های شهدا گرامی داشته شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این مراسم گفت: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 15 هزار شهید و بیش از 42 هزار جانباز و آزاده تقدیم کرده است.
رجبعلی راهی بیان کرد: این استان در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام نیز 54 شهید تقدیم کرده که از این تعداد، 29 شهید متعلق به شهرستان شیراز هستند.
وی همچنین عنوان کرد: گرامیداشت یاد شهدا، ترویج و گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه است و همان طور که شهدا با تاسی به سالار شهیدان، امام حسین(ع) در مسیر شهادت حرکت کردند، فرهنگ ایثار و شهادت نیز در راستای مکتب سیدالشهدا(ع) شکل گرفته است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم بیان کرد: شهدا بزرگترین سرمایه خود، یعنی جانشان را برای دفاع از اسلام، انقلاب و کیان میهن نثار کردند و خدمت بزرگی به جامعه نمودند چرا که همچون شمعی سوختند و به پیکر اجتماع، حیاتی جاودانه بخشیدند.
حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور افزود: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نیز اکنون مدال پرافتخاری چون ایثارگری بر سینه دارند که این عنصر ارزشمند، هویت آن ها را شامل می شود.
وی بیان کرد: اکنون حفظ و صیانت فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج آن در جامعه، اقدام ارزشمندی در جهت ادامه دادن راه شهدا است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 248865
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...