داخلی صفحه گیلان خبر
 
پدر شهید مدافع امنیت حسن عشوری:
به وجود فرزند شهیدم افتخار می‌کنم | مزار فرزندم زیارتگاه عاشقان شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸
امیرعلی عشوری، پدر شهید حسن عشوری با اشاره به اینکه مزار فرزند شهیدم زیارتگاه عاشقان شده است، تصریح کرد: شهدا به فرموده مقام معظم رهبری زیارتگاه آینده کشور هستند و امروز مزار «حسن آقا» زیارتگاه است.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، امیرعلی عشوری، پدر اولین شهید مدافع امنیت کشور با بیان اینکه من به وجود تنها فرزند ذکور خود افتخار می‌کنم، گفت: «حسن آقا» از کودکی در مراسمات مذهبی، راهپیمایی ها و پایگاه بسیج حضور فعال داشت و همیشه برای حضور در چنین محافلی با اشتیاق وصف ناپذیری حاضر می شد.
وی با بیان اینکه «حسن آقا» ۵ سال در اداره اطلاعات مرکز استان گیلان فعالیت داشت، افزود: در طی این مدت دو و نیم سال آن در مرکز استان و پس از آن به سیستان و بلوچستان رفت و تعهد اداری خود را در آنجا گذراند.
پدر اولین شهید مدافع امنیت کشور ادامه داد: در این زمان بود که «حسن آقا» اصرار به رفتن به سوریه داشت و از آنجا که تنها فرزند ذکور من بود، توانست رضایت من و مادر را برای اعزام جلب کند.
وی با بیان اینکه فرزندم در خط ولایت فقیه و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کرد، گفت: توصیه من به نسل جوان جامعه این است که پشتیبان ولایت فقیه باشند تا به کشور آسیبی نرسد و الحمدالله جوانان کشور ما همیشه در این مسیر هستند و ما باید قدر آنان را بدانیم.
پدر شهید عشوری در خصوص نحوه شهادت این شهید بزرگوار گفت: نوزدهم ماه مبارک رمضان در ماموریتی که از سیستان به چابهار داشت در درگیری با تروریست‌ها به شهادت رسید و اولین سرباز گمنام گیلانی امام زمان(عج) شد.
وی با اشاره به اینکه مزار فرزند شهیدم زیارتگاه عاشقان شده است، تصریح کرد: شهدا به فرموده مقام معظم رهبری زیارتگاه آینده کشور هستند و امروز مزار «حسن آقا» زیارتگاه است.
"انتهای پیام" 
کد مطلب: 249236
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...