​مدیرکل بنیاد خراسان رضوی
سفر مسئولین بنیاد خراسان رضوی به تربت حیدریه با هدف شنیدن صدای ایثارگران است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: مسئولین بنیاد این استان با هدف رسیدگی به مشکلات ایثارگران به شهرستان تربت حیدریه سفر تا از نزدیک چهره و صدای ایثارگران را ببینند و بشنوند و مشکلات را شناسایی کنند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی صبح امروز چهارشنبه ششم تیرماه در دومین دور سفر شهرستانی در جمع خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان تربت حیدریه حضور یافت و ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و 72تن از یارانش اظهار کرد: بسیاری از ایثارگران تربت حیدریه  برای رفع مشکلات خود به مشهد سفر و این راه طولانی را طی می کنند، در راستای تکریم ایثارگران و جلوگیری از سفر به مشهد، مشاور استاندار خراسان رضوی در امورایثارگران به همراه معاونین بهداشت و درمان، تعاون و فرهنگی و روسای دفتر مدیرکل و روابط عمومی و بازرسی این نهاد مقدس به تربت حیدریه آمده اند تا از نزدیک در یک دیدار چهره به چهره مشکلات ایثارگران را بررسی کنند.
وی ادامه داد: اگر مشکلات قابل حل باشد همین جا توسط مسئولین مرتفع می شود اما اگر مطالبات مطابق قانون نباشد، مسئولین پاسخ ایثارگر را به صورت شفاف و روشن می دهند تا مانع سردرگمی خانواده شهدا و ایثارگران نشوند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به جنگ احد اشاره کرد و افزود: در جنگ احد که مسلمانان شکست خوردند، دشمن فکر کرد باید اندیشه ی اسلامی را نابود و فرصت توانمندی مجدد را به مسلمانان ندهد اما در همین شرایط رسول گرامی اسلام(ص) آمد و مسلمانان را به اتحاد و وحدت فراخواند و امروز مسلمانان در عزت و سربلندی به سر می برند.
وی در همین راستا افزود: امروز ملت بزرگ ایران فقط با اتحاد ، وحدت و تکیه بر رهنمود های مقام معظم رهبری می توانند مشکلات را پشت سر و امید استکبار جهانی بویژه امریکای جنایتکار را به یاس مبدل کند. 
حجت الاسلام محمد رضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه نیز با حضور در این مراسم ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای این شهرستان گفت: اگر بخواهیم راه شهیدان را ادامه دهیم ابتدا باید آرمان ها و سیره شهدا را بشناسیم تا بدانیم چه  اهدافی را دنبال می کردند.
وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی امروز در دوران دفاع مقدس نیز بوده، اما در آن دوران مردم در کنار مسئولین مدیریت کردند، امروز نیز باید با توکل به خداوند و تکیه بر رهنمود های مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی این بحران را نیز پشت سر بگذاریم.
امام جمعه  تربت حیدریه در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ادامه داد:  روحیه شهادت طلبی داشته باشید و در میان نسل جوانان ترویج دهید زیرا حق همیشه پیروز میدان است. 
وی خاطر نشان ساخت: قدرت خدای متعال یک قدرت بی انتهاست، و هیچ قدرتی توان مقابله با قدرت خداوند را ندارد پس بهترین کار، توکل و اعتماد به خداوند است،و هر کسی که هدفش رسیدن به قرب الهی باشد قطعا اجر و پاداش خود را دریافت خواهد کرد.
مداحی جانباز 70درصد، حاج عباس نجاتی و پخش بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شهادت شهید مظلوم بهشتی و 72 تن از یارانش از دیگر برنامه های این نشست صمیمی بود.
این همایش بزرگ با حضور سلیمانی رئیس شورای شهر،  بخشدار رباط سنگ،  سرهنگ توانایی جانشین تیپ 177ارتش پیاده سرلشکر شهید محمد جعفر نصر اصفهانی و نیرویی معاون مدیرکل و رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه برگزار شد. 
گفتنی است در پایان خانواده شهدا و ایثارگران مشکلات و سوالات خود را با مدیرکل و معاونین بنیاد خراسان رضوی مطرح کردند.
انتهای پیام/
مجتبی پریشان عکاس ایثار رضوی در شهرستان تربت حیدریه
نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضویکلمات کليدی: ایثار رضوی، تربت حیدریه، نشست با ایثارگران، خراسان رضوی، سفر شهرستانی
کد مطلب: 250227