ضرورت برنامه ریزی و فعالیت مجموعه های اقتصادی بنیاد در جهت حل مشکلات کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: مجموعه های اقتصادی وابسته به بنیاد ضمن بررسی شرایط کاری و افزایش نظارت ها در جهت حل مشکلات اقتصادی کشور برنامه ریزی و اقدام کنند.
ضرورت برنامه ریزی و فعالیت مجموعه های اقتصادی بنیاد در جهت حل مشکلات کشور
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه مجمع عمومی سازمان اموال و املاک کوثر، به تفکیک این سازمان از سازمان اقتصادی کوثر اشاره کرد و گفت: در ابتدای حضور در بنیاد با حجم کاری بسیار زیاد سازمان اقتصادی کوثر مواجه شدیم و تصمیم بر این شد تا در سال 1393 سازمان اموال و املاک به‌صورت مجموعه‌ای جداگانه به فعالیت بپردازد تا بتوان نظارت بهتری بر هر دوی این مجموعه‌ها داشت و امروز شاهد این هستیم که خوشبختانه این اقدام اثرات مثبتی در پی داشته است.
وی افزود: هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر تاکنون عملکرد مناسبی داشته‌اند و اقدامات خوبی از سوی این عزیزان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد. یکی از اقدامات بسیار خوب انجام شده در این مجموعه ایجاد سامانه دسترسی به پرونده‌ها بود که این سامانه با عنوان سامانه فدک راه‌اندازی شده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به ارائه توصیه‌هایی خطاب به هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر پرداخت و گفت: بخشنامه‌های مختلفی که از سوی حوزه معاونت اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، دولت و بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمان شما ارسال می‌شود باید با اهمیت زیادی پیگیری و اجرایی شوند. همچنین نظارت و کنترل بر زیرمجموعه‌ها را همواره در دستور کار داشته باشید.
معاون رییس جمهور یکی از ضرورت‌های کاری در سازمان اموال و املاک کوثر را رعایت ارزش‌های دینی و شرعی دانست و گفت: این اموال و املاک امانتی در دستان ماست و باید با دقت بسیار زیادی درباره آن‌ها برخورد شود و موازین شرعی و اخلاقی در فعالیت‌ها به صورت کامل رعایت شوند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به شرایط اقتصادی فعلی کشور گفت: به سازمان اموال و املاک کوثر و تمام مجموعه‌های اقتصادی بنیاد توصیه می‌کنم تا در شرایط موجود اقتصادی ضمن بررسی شرایط کاری و افزایش نظارت در جهت کمک به حل مشکلات اقتصادی کشور اقدام کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی افزود: در شرایط فعلی اقتصادی کشور باید صرفه‌جویی، چابکسازی، ادغام فعالیت‌های موازی و حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بیش‌ازپیش در دستور کار تمام بخش‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.
در ابتدای این جلسه نیز افشین سفاهن مشاور و سرپرست اداره کل بررسی‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز اقتصاد کشور با برخی تکانه‌ها روبروست و بروز این پدیده در اقتصاد اجتناب‌ناپذیر است. در چنین شرایطی سازمان‌ها باید با حفظ سرمایه های نیروی انسانی از خروج نیروهایی که کارایی بسیار بالایی دارند جلوگیری کنند تا به‌اصطلاح دچار سندروم کم‌خونی سازمانی نشوند.
محمدمهدی شادالویی نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در بخش‌هایی چون «برنامه‌های راهبردی»، «اقدامات ویژه»، «امور نظارتی»، «توافقات صورت گرفته» و سایر اقدامات پرداخت و برنامه‌های پیش روی سازمان را تشریح کرد.
در این جلسه گزارش حسابرسی موسسه «مفید راهبر» از وضعیت سازمان اموال و املاک کوثر با اظهارنظر «مطلوب» در خصوص وضعیت حسابرسی این سازمان قرائت شد.
در انتهای این جلسه گزارش حسابرسی به تصویب رسید و موسسه مفید راهبر مجدداً به‌عنوان حسابرس این سازمان انتخاب شد.
همچنین اعضای هیئت‌مدیره سازمان اموال و املاک کوثر برای یک سال دیگر در سمت خود ابقا شدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 251352
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...