مهمترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱
مدیر کل بنیاد قزوین با بیان اینکه مهمترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: نگهداری گلزارهای شهدا به عنوان یک عنصر معنوی در ترویج این فرهنگ اثرگذار است؛ فرهنگی که باید آن را حفظ کرد و به آیندگان انتقال داد.
مهمترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور طی بازدید از 17 گلزار شهداگفت: بازسازی گلزارهای شهدا در سراسر استان قزوین از مطالبات اصلی و جدی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و باید محقق شود.
وی با بیان اینکه مهمترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: نگهداری گلزارهای شهدا به عنوان یک عنصر معنوی در ترویج این فرهنگ اثرگذار است؛ فرهنگی که باید آن را حفظ کرد و به آیندگان انتقال داد.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه حداقل انتظار خانواده‌های شاهد و ایثارگر نگهداری، مرمت و بازسازی گلزارهای شهدا است، گفت: این انتظار زیادی نیست و ما باید پیگیر تحقق این موضوع باشیم.
مدیر کل بنیاد قزوین افزود با اشاره به اینکه 387 گلزار شهدای استان قزوین که دو هزار و 762 مزار شهید است، یک بار ساماندهی شده‌اند، افزود: این ساماندهی در سال‌های گذشته صورت گرفته و امروز به دلیل گذشت زمان و حوادث طبیعی دچار تخریب و آسیب شدند و نیازمند ساماندهی مجدد هستند.
وی با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی 17 گلزار شهدای استان با صد و 57 مزار شهید طی سال جاری در حال انجام است، گفت: در راستای تحقق این مهم با چندین پیمانکار قرارداد منعقد شده تا اقدامات لازم را انجام دهند. 17 گلزار شهدا در شهرستان‌های قزوین شامل سیردان، دیکین، اناده، خرمن‌سوخته و پلنگه؛ بویین‌زهرا شامل خوزنین و دانسفهان و آوج شامل اروان و گل‌زمین قرار دارند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 251419