دویست و بیست و هفتمین شماره نشریه افضل منتشر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
دویست و بیست و هفتمین شماره نشریه افضل ویژه تیرماه 1397 منتشر شد.
دویست و بیست و هفتمین شماره نشریه افضل منتشر شد
 
به گزارش «ایثار»، جدیدترین شماره نشریه افضل حاوی مطالبی چون «گفتمان ولایت»، «رسانه‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت»، «مشاوران وزرا در امور ایثارگران پیشرو در خدمت به جامعه ایثارگری باشند»، «کتاب خط ایثار رونمایی شد»، «گلزارهای شهدای روستاها تا پایان سال جاری ساماندهی می‌شود»، «بنیاد شهید و امور ایثارگران از دستگاه‌های پیشرو در زمینه اصلاح ساختار اداری است»، «دیدار جانباز 70 درصد دفاع مقدس به نمایندگی از رییس بنیاد»، «بنیاد در محورهای اصلی سلامت اداری پیشگام است»، «اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر ملی ایثار برگزار شد»، «اتاق فکر بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «حضور نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم»، «عملکرد و برنامه‌های دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر»، «ظرفیت استعدادهای شاهد و ایثارگر در مدیریت کشور بی‌بدیل است»، «مراسم شبی با قرآن با حضور نخبگان قرآنی، ادبی و هنری برگزار شد»، «بررسی عملکرد کمیسیون ماده 16 در نشست تخصصی نخبگان شاهد و ایثارگر»، «اختصاص هزار میلیارد تومان جهت خوداشتغالی فرزندان ایثارگران»، «ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی»، «کارت‌های شناسایی قدیمی ایثارگران تا پایان تیرماه اعتبار دارد»، «تحول در موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار»، «اقدامات بنیاد در راستای گسترش فرهنگ قرآنی»، «اطلاع‌رسانی مؤثر و دوسویه با ایثارگران در دستور کار روابط عمومی‌های بنیاد است»، «کاهش نقض آرا در دیوان عدالت اداری نشان‌دهنده قانون‌گرایی کمیسیون ماده 16 است»، «ارزیابی مطلوب موسسه مفید راهبر از عملکرد صندوق قرض‌الحسنه شاهد»، «نظریه‌های سلامت اجتماعی»، «کارگروهی»، «مددکاری اجتماعی و مشاوره در بنیاد»، «مراسم بزرگداشت شهدای واقعه هفتم تیر در ساختمان مرکزی بنیاد برگزار شد»، «اپلیکیشن موبایل»، «احکام»، «اخبار کوتاه از سراسر کشور»، «خاطرات یادگاران آسمانی»، «دیار کریمان»، «خدمات‌رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار در کرمان»، «یادی از شهدای استان کرمان»، «حکایت‌هایی از راهکارهای سازمانی و مدیریتی» و «افشای حقوق بشر آمریکایی» است.
در بخشی مشاوران وزرا در امور ایثارگران پیشرو در خدمت به جامعه ایثارگری باشند می‌خوانیم: حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با تأکید بر اینکه مشاورین وزرا در امور ایثارگران باید قدر خدمت به جامعه ایثارگری را بدانند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه بر دیدار و سپاسگزاری از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تأکید دارند و به مسئولین این امر را متذکر می‌شوند بنابراین دیدار و رسیدگی به ایثارگران یک ضرورت است. وی با بیان اینکه داشتن صعه صدر و صبوری و پیگیری و حل مشکلات ایثارگران و خدمت به این قشر معظم، افتخارآفرین است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های قانونی و امکانات دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات ایثارگران و نیز تعامل با بنیاد برای رفع نیازهای خانواده معظم شهدا و ایثارگران از جمله برنامه‌های درمانی، سیاحتی، ورزشی و اردویی می‌تواند راهگشا باشد. معاون رییس جمهور با اشاره به اجرای بیش از 400 هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در قالب طرح سپاس در هر سال گفت: رهبر معظم انقلاب بارها به بنده تأکید کردند که دیدارهای بیشتری با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران داشته باشیم که این اقدام را در قالب طرح سپاس اجرا کردیم و گزارش آن خدمت رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری تقدیم شده است.
گفت‌وگوی تفصیلی با اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و گفت‌وگوی تفصیلی با محمدرضا پور حاج رضایی مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار از دیگر بخش‌های این شماره نشریه افضل است.
در بخشی از گفت‌وگو با پور حاج رضایی می‌خوانیم: موسسه با شکل فعلی کاری وارد چهارمین سال فعالیت خود شده است. در حال حاضر موسسه مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در 26 استان دارای شعبه است و در 11 استان هر 3 فاز این مجتمع‌ها (فاز فرهنگی، فاز ورزشی و فاز توان‌بخشی) فعال است و در 15 استان نیز یک یا 2 فاز فعال شده است. به‌عنوان‌مثال در استان بوشهر تنها فاز توان‌بخشی فعال است، در استان خراسان رضوی فازهای فرهنگی و توان‌بخشی و در استان خراسان شمالی ورزشی و فرهنگی فعال هستند. از نظر آئین‌نامه‌ای در هر استانی که 2 فاز از مراکز درآمدزا فعال باشند می‌توانند مجوز تأسیس شعبه را دریافت کنند. در حال حاضر 530 نفر از همکاران ما در نقاط مختلف کشور مشغول به فعالیت در این مجموعه‌ها و خدمت به ایثارگران هستند. موسسه مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در سال گذشته از نظر خدماتی از منظر موسسه «مفید راهبر» برای نخستین بار در طول سال‌های فعالیت خود موفق به اخذ نظر «مطلوب» شد که این موضوع نتیجه زحمات تمام همکاران است. در حال حاضر نیز حسابرسان همین موسسه در مجموعه ما مستقر هستند و به‌زودی گزارش عملکرد موسسه مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در سال گذشته از نظر حسابرسی اعلام می‌شود. خوشبختانه مجموعه عملکرد همکاران ما در سراسر کشور از نظر شاخص‌های گوناگون مطلوب است که از جمله آن می‌توان به رضایت ایثارگران در نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط روابط عمومی موسسه اشاره کرد. همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده محترم ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مجموعه مدیران بنیاد نیز از عملکرد موسسه اظهار رضایت کرده‌اند که این موارد نشان می‌دهد موسسه به‌خوبی در مسیر هدف‌گذاری‌های انجام‌شده در حال حرکت است.
این نشریه به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرمسئولی و سردبیری علیرضا کریمیان و زیر نظر شورای نویسندگان منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 251545