داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت توصیه شهداست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
پاکاری،حفظ، ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را توصیه شهدا دانست و افزود: باید فرهنگ ایثار و شهادت را پاس بداریم و آن را به نسل های بعد منتقل کنیم.
 
به گزارش ایثار گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در نشست هم اندیشی تشکل «پیام آوران ایثار» استان که در مجتمع فرهنگی شاهد و ایثار رشت برگزار شد، با بیان اینکه امروز هجمه های بی امان فرهنگی دشمن در زوایای مختلف انقلاب و نظام ما را تهدید می کند، گفت: ما سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی نظام هستیم.
وی حفظ، ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را توصیه شهدا دانست و افزود: باید فرهنگ ایثار و شهادت را پاس بداریم و آن را به نسل های بعد منتقل کنیم تا آیندگان ما بدانند شهدا و ایثارگران چه حماسه آفرینی ها و فداکاری هایی انجام دادند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن تاریخ و خاطرات پرافتخار دفاع مقدس، گفت: وظیفه ماست که پیام شهدا و ایثارگران را ترویج کنیم، زیرا این بزرگواران در آن مقطع حساس از انقلاب با وجود همه مشکلات و نارسایی ها و نابرابری ها در مقابل دشمن ایستادند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا از اسلام و قرآن و انقلاب و عاشورا دفاع کنند.
پاکاری، پیروزی حق بر باطل را وعده قرآنی دانست و خاطرنشان کرد: امروز رسالت سنگینی بر عهده داریم، زیرا ماهیت پیام آوری و پیام رسانی به ویژه در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت با سختی و مشکل همراه است.
وی با بیان اینکه فاصله گرفتن از دوران دفاع مقدس کار پیام آوری و روایتگری را دشوارتر می کند، گفت:باید خودمان را با سلایق روز مخاطبان این فرهنگ تطبیق دهیم و صرفا به روایتگری بسنده نکنیم. بی تردید هنر یکی از موثرترین ابزارهای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است و باید از ظرفیت هنر در کنار پیام آوری و روایتگری به عنوان مکمل استفاده کنیم.
این مقام مسئول، با اشاره به استقبال جامعه از برگزاری نمایشگاه عکس موضوعی شهدای گیلان، یادآور شد:حفظ، احیا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه ذاتی بنیاد شهید است، اما تشکل های مردم نهاد می توانند در نیازسنجی، ترغیب مخاطبان و اجرای برنامه های فرهنگی کمک شایانی به بنیاد شهید کنند.
پاکاری، خواستار حضور گروه های مختلف ایثارگری در تشکل پیام آوران ایثار شد و اضافه کرد: باید از حضور بانوان به ویژه مادران و همسران شهدا به عنوان یکی از اثرگذارترین اقشار جامعه در پیشبرد اهداف انقلاب در این تشکل بهره مند شویم. استان گیلان ۳۳ زن شهیده دارد که نشان دهنده نقش آفرینی بانوان در عرصه ایثار و شهادت است.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 251685
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...