داخلی صفحه گیلان خبر
 
در نشست همسران شهید با سرپرست فرمانداری رودسر تأکید شد
معضلات فرهنگی جامعه امروز مهمترین دغدغه خانواده‌های شهداست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
معضلات فرهنگی و فروریختگی ارزش‌ها در جامعه امروز موجب گستردگی آسیب‌های اجتماعی مختلف همانند اعتیاد و طلاق است و گویا تهاجمات فرهنگی دشمن بر ارزش‌های اصیل اسلامی و دینی ما اثر گذاشته و اعتقادات ما را تحت شعاع قرار داده است.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس،نشست صمیمی همسران شاهد شهرستان رودسر با سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد و هرکدام از همسران شهید پیرامون مسائل و مشکلات خود به ایراد سخن پرداختند.
همسر شهید علی جعفریان در این نشست معضلات فرهنگی و فروریختگی ارزش‌ها در جامعه امروز را از دغدغه‌های خانواده شهدا خواند و اظهار کرد: آنچه شهدای ما را وادار به رفتن کرد توجه به مسائل فرهنگی و حفظ عفت و پاک‌دامنی در جامعه بود.
بانو احمدی با اشاره به اینکه عفاف و حجاب از ارزش‌های والای جامعه اسلامی است افزود: نباید اجازه دهیم در جامعه‌ای که مزین به نام و یاد شهید است ارزش‌ها پایمال شود.
تا زمانی که آسیب‌های اجتماعی جوانان را رنج می‌دهد خانواده‌های شهدا نمی‌توانند به خواسته‌های شخصی فکر کنند
همسر شهید سید باقر میراحمدی نیز در این نشست ساماندهی مسائل فرهنگی جامعه را از مطالبات خانواده‌های شهدا برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه آسیب‌های اجتماعی همانند بیکاری، اعتیاد و طلاق در جامعه رو به افزایش و خانواده‌ها در رنج و عذاب هستند.
صفورا شریعتی بر پایبندی به آرمان‌های شهدا، امام شهدا و انقلاب تأکید کرد و افزود: تا زمانی که مشکلات و مسائلی همانند بیکاری و اعتیاد، جامعه به‌ویژه جوانان ما را رنج می‌دهد ما خانواده‌های شهدا نمی‌توانیم به خواسته‌های شخصی خود فکر کنیم هرچند مشکلات ما کم نیستند.
شهدا الگوهای مناسبی برای مقابله با تهاجم فرهنگی در جامعه هستند
همسر شهید علی‌اصغر حیدرزاده نیز در این نشست شهدا را الگوهای مناسب برای ایثار و ازخودگذشتگی جامعه به‌ویژه جوانان دانست و اظهار کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و تلاش برای جایگزینی مدل‌های ابتذال غربی به‌جای فرهنگ اصیل و ارزشمند اسلامی شهدا می‌توانند الگوی مناسبی برای جامعه باشند.
حلیمه نعمتی خواستار ساماندهی تمثال شهدا و نصبشان در مکان‌های پرتردد شهر رودسر در راستای پاسداری و ارج نهادن به خون شهدا شد.
*خانواده‌های شهدا حق بزرگی بر گردن نظام‌دارند
سرپرست فرمانداری رودسر نیز در ادامه این نشست با تقدیر از حضور همسران شهید در این نشست اظهار کرد: اقتدار، امنیت، آرامش جامعه ما مدیون ایثارگری، فداکاری و ازخودگذشتگی شهیدان است.
علی وارسته با تأکید بر ضرورت تداوم راه شهدا افزود: خانواده‌های شهدا که از عزیزشان دل کندند و مقاومت کردند و راهشان را استمرار بخشیدند حق بزرگی بر گردن اسلام و انقلاب دارند.
وی رویکرد اصلی انقلاب اسلامی را فرهنگی خواند و تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی از دغدغه‌های نظام و دولت است و همه باید برای رفع آن پای‌کار باشیم و تلاش کنیم.
سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به در نظر گرفتن ضوابط و چارچوب در دانشگاه‌ها و مدارس جهت رفع مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی گفت: بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دنیا هم دارای مقرراتی هستند و متأسفانه برخی دانشجویان ما فضاهای علمی و فرهنگی را به گونه دیگری ترسیم کرده‌اند.
وی با اشاره به معضل بیکاری جوانان بیان کرد: نگاه و رویکرد دولت در سال جدید فقرزدایی و ایجاد اشتغال پایدار است که رودسر با حضور سرمایه‌گذاران توانسته گام‌های مؤثری در این راستا بردارد. 
"انتهای پیام"
کد مطلب: 251809
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...