داخلی صفحه تهران خبر
 
چهره آسایشگاه بقیه الله در روزهای پوست اندازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵
مدیرکل بنیاد تهران گفت: ساخت بیش از 80 درصد مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بقیه الله الاعظم(عج) به اتمام رسیده و امیدواریم با رفع موانع تا دو سال آینده شاهد بهره برداری جانبازان از امکانات این مجموعه ممتاز باشیم.
چهره آسایشگاه بقیه الله در روزهای پوست اندازی
 
به گزارش «ایثار تهران»، صبح یک روز گرم تابستان به قصد بازدید از مجتمع فرهنگی و توانبخشی بقیه الله الاعظم(عج) از خیابان های مختلف گذر می کنیم تا به کوی روشن در زعفرانیه تهران می رسیم که در انتهای آن تابلویی قرار دارد و ما را به سمت آسایشگاه جانبازان بقیه الله که اکنون آخرین روزهای مراحل تکوین خود را به سمت تبدیل شدن به مرکزی مجهز و پیشرفته برای یادگاران روزهای آتش و خون می پیماید راهنمایی می کند.
وارد محوطه می شویم، اثری از بنای قبلی این ساختمان که قدمت آن به سال 1340 می رسید نیست و به جای آن بناهای جدیدی ساخته شده است که هیچ شباهتی به فضای گذشته این آسایشگاه که سال ها پذیرای جانبازان قطع نخاعی جنگ تحمیلی بود ندارد.
در گروهی که برای بازدید از این پروژه بزرگ آمده اند چهره های آشنایی حضور دارند از جمله منصور میرمرادی مدیرکل توسعه بنیاد و نادر نصیری، مدیرکل بنیاد تهران بزرگ، فرصت را مغتنم شمردیم و درباره وضعیت پروژه با مدیر کل بنیاد تهران به گفت و گو نشستیم.
با اینکه مدت کوتاهی است که به این سمت منصوب شده است ولی در همان ابتدای صحبت دریافتیم عزم خود را جزم کرده تا هر چه سریعتر این پروژه به بهره برداری برسد.

 


 
نصیری، درباره ساخت این پروژه می گوید: ساخت این مجمتع  به جای ساختمان قبلی آن که حدود 57 سال قدمت داشت، از سال 1391 در زمینی به مساحت 33 هزار متر مربع  و با زیر بنای 27 هزار مترمربع در قالب چهار ساختمان اصلی آغاز شده و تا امروز بخش های زیادی از آن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: ساختمان شماره یک این مجتمع در چهار طبقه به مساحت پنج هزار و 75 متر مربع شامل کلینیک‌های تخصصی از جمله  مشاوره، ارتز و پروتز، فیزیوتراپی، هیدروتراپی است  و  نمازخانه، استخر پارکینگ، تاسیسات، رستوران و آشپزخانه در ساختمان شماره دو با مساحتی نزدیک به 14 هزار و 320 متر قرار دارد.
نصیری ایجاد سالن های ورزشی چند منظوره، تیراندازی و بدنسازی در بلوک 4 این پروژه را طرحی بسیار مناسب برای جانبازان دانست و اظهار کرد: ایجاد فضای مناسب برای فعالیت های ورزشی و فرهنگی جانبازان با توجه به محدودیت های جسمانی این عزیزان، کار بسیار مهمی است که بخش بزرگی از این فضای ورزشی در زمینی به مساحت پنج هزار و 645 متر مربع، در ساختمان شماره 4 تعبیه شده است.
مدیرکل بنیاد تهران با تاکید بر اینکه هدف اصلی طراحی و ساخت این پروژه ارائه خدمت به جانبازان و ایثارگران است تصریح کرد: کار ساخت بیش از 80 درصد این مجتمع  به اتمام رسیده است و امیدواریم با رفع موانع اعتباری در ساخت 20 درصد باقیمانده تسریع  شود و تا دو سال آینده شاهد بهره برداری جانبازان عزیز از امکانات این مجموعه ممتاز باشیم.
پس از این گفت و گوی کوتاه و صمیمی به همراه مرتضوی فر مسئول پروژه از قسمت های مختلف این مجتمع بازدید کردیم و سپس از مسئولان حاضر جدا شدیم تا در نشست کارگروه ساخت مجتمع بقیه الله حضور یابند.
انتهای پیام/کد مطلب: 251884
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...