داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در گیلان:
موزه دفاع مقدس گیلان در فاز نخست نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در گیلان با بیان این‌که پیرامون بحث مطالعاتی پروژه مذکور 150 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: پروژه موزه دفاع مقدس گیلان در فاز نخست نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایسنا- منطقه گیلان، سرهنگ رسول جلائی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان که عصر روز شنبه 30 تیرماه در استانداری برگزار شد،اظهار کرد:رویکرد و جهت‌گیری فعالیت‌های این شورا متناسب با مناسبت‌های مختلف در سال بر اساس حوزه جهاد، ایثار و شهادت است.
وی با اشاره به ابلاغ اولویت‌های سال 97 به روسای کمیته‌های 7 گانه، تصریح کرد: اولویت‌ها از این جهت مهم هستند که بتوانیم براساس نیازها، فعالیت‌های اضطراری را به اجرا در آوریم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در گیلان با اشاره به اقدامات لازم جهت احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاه مقدس گیلان، تصریح کرد: کارهای مقدماتی، مطالعاتی و سازه ای پارک موزه استان آماده شده است و عملا باید وارد فاز اجرایی این پروژه شویم.
جلائی با بیان این‌که پیرامون بحث مطالعاتی پروژه مذکور 150 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: پروژه موزه دفاع مقدس گیلان در فاز نخست نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.
وی با اشاره به عقب ماندگی‌های پروژه موزه دفاع مقدس گیلان ادامه داد: برای تسریع در ساخت فاز نخست موزه دفاع مقدس گیلان باید ضمن تامین اعتبارات، همه مدیران با حرکت انقلابی در این پروژه یاریگر باشند.
جلائی پارک موزه دفاع مقدس را تاثیرگذارترین پروژه در حوزه فرهنگ دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: پارک موزه دفاع مقدس از حیث موضوعی در اولویت مسائل فرهنگی است و می‌تواند وضعیت رزمندگان گیلانی در دفاع مقدس را برای نسل‌های آینده مشخص کند.
وی با اشاره به جمع‌آوری عملکرد برنامه ششم توسعه از سوی دستگاه‌ها در حوزه ایثار و شهادت، افزود: هزار و 750برنامه از سوی 65 دستگاه گزارش شده و 37 دستگاه تاکنون گزارشی ارائه نکردند.
جلائی در پایان بیشترین فراوانی برنامه های دستگاه ها را برگزاری یادواره شهدا، دیدار با ایثارگران، اردوهای فرهنگی، تبلیغات، تجلیل و ... عنوان کرد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 252775
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...