داخلی صفحه همدان خبر
 
مدیرکل ارشاد همدان:
دفاع مقدس پایه‌ای برای جریان‌های هنری است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۴
همدان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از دفاع مقدس به عنوان پایه ای برای جریان های مختلف هنری نام برد.
 
به گزارش ایثار واحد همدان به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا درویش نژاد در دیدار با فرمانده سازمان بسیج ادارات و دستگاه های اجرایی سپاه انصارالحسین (ع) همدان از سپاه به عنوان نهاد بسیار تاثیرگذاری در ۸ سال دفاع مقدس نام برد و گفت: بعد از دفاع مقدس هم سپاه پاسداران با جریان فرهنگ سازی وارد عرصه خدمت شد.
درویش نژاد از دفاع مقدس به عنوان پایه ای برای جریان های مختلف هنری نام برد و عنوان کرد: سینمای دفاع مقدس حوزه ای شناخته شده است؛ با این حال در این بخش حدود ۱۰ درصد از واقعیت ها ارائه شده؛ در حالی که دفاع مقدس جلوه های نابی دارد که شاید هنوز به آن توجه نشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان پیوند هنر و دفاع مقدس با نگاه علمی و هنری را از وظایف ذاتی وزارت ارشاد دانست و گفت: ترویج اندیشه های امام(ره) و ارزش های دفاع مقدس عامل ماندگاری انقلاب اسلامی است.
فرمانده سازمان بسیج ادارات و دستگاه های اجرایی سپاه انصارالحسین (ع) نیز در این دیدار با تاکید بر ظرفیت های فرهنگی همدان، گفت: بسیج هنرمندان در بخش های مختلف فرهنگی و هنری، فعالیت های قابل توجهی دارد.
سرهنگ احد امیری عنوان کرد: برای برگزاری رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری استان هایی انتخاب می شوند که تاثیرگذاری و ظرفیت لازم را داشته باشند و همدان در این زمینه پایلوت است.
کد مطلب: 253565