تشریح برنامه‌های کاروان ویژه حج جانبازان در مدینه منوره و مکه مکرمه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان با اشاره به انجام اعمال حج تمتع جانبازان اعلام کرد: زیارت مسجدالحرام، زیارت دوره از اماکن مقدسه مکه مکرمه، برگزاری نماز جماعت و جلسات احکام و ورزش از برنامه‌های این کاروان در مکه مکرمه خواهد بود.
تشریح برنامه‌های کاروان ویژه حج جانبازان در مدینه منوره و مکه مکرمه
 
به گزارش «ایثار»، مهدی ریاحی کیا در خصوص برنامه‌های انجام‌شده در مدت اقامت جانبازان در مدینه منوره گفت: جانبازان پس از ورود به مدینه منوره در هتل «جلنار طیبه» مستقر شدند و برنامه‌هایی ازجمله زیارت دوره شامل بازدید از اماکن مقدسه مانند مسجد قبا، سرزمین احد، زیارت قبرستان احد، مسجد ذوقبلتین، مسجد جامع صعب المساجد و ... انجام شد و در این مدت کلاس‌های آموزشی مناسک حج و احکام به صورت مستمر برگزار شده است.
وی افزود: در طول مدت اقامت در مدینه منوره حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت نیز در هتل محل استقرار جانبازان حاضر شد و با موافقت ایشان یک روزبه حضور در مدینه منوره افزوده شد و جانبازان دعای کمیل را در جوار حرم پیامبر گرامی اسلام (ص) برگزار کردند، همچنین زیارت مستمر قبرستان بقیع و حرم پیامبر اکرم (ص) از برنامه‌های کاروان در مدینه منوره بود.
ریاحی کیا از بستری شدن یک نفر از جانبازان در مکه مکرمه و یک همراه جانباز در مدینه منوره خبر داد و اظهار داشت: یک همراه جانباز از بدو ورود به مدینه، به علت بیماری در بیمارستان بستری شد و یک جانباز قطع نخاع نیز در بدو ورود به مکه مکرمه دچار تب شد و در بیمارستان در حال مداوا است که امیدواریم ظرف چند روز آینده این دو نفر به کاروان ملحق شوند.
وی با اشاره به محرم شدن جانبازان در مسجد شجره برای انجام مناسک حج تمتع خاطرنشان کرد: آقای محمدی رییس سازمان حج و زیارت در مسجد شجره با جانبازان دیدار کردند و بامداد روز یک‌شنبه 14 مردادماه اعمال حج تمتع برای جانبازان و همراهانشان انجام شد، زیارت مسجدالحرام هر شب از ساعت 22 الی 1 بامداد، زیارت دوره از اماکن مقدسه سطح مکه مکرمه، برگزاری نماز جماعت و جلسات احکام و ورزش از برنامه‌های کاروان در مکه مکرمه خواهد بود.
نماینده بنیاد در کاروان ویژه حج جانبازان در پایان از مساعدت سازمان حج و زیارت و مسئولین کاروان ویژه جانبازان تقدیر و شرایط کاروان ویژه جانبازان را مناسب ارزیابی کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 254309
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...