برنامه های بنیاد زنجان در سالروز ورود آزادگان اعلام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
مدیرکل بنیاد زنجان برنامه های بنیاد استان در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را اعلام کرد.
برنامه های بنیاد زنجان در سالروز ورود آزادگان اعلام شد
 
به گزارش «ایثار»، نشست برنامه ریزی جهت گرامی داشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار شد.
علی کاظمی مدیرکل بنیاد زنجان در این نشست اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دومین روز شادی مردم با ورود اسرا به میهن رقم خورد و به همین جهت، باید این روز را با مشارکت بیشتر مردم در محافل، مساجد و هیئت ها برگزار کنیم تا بتوانیم فرهنگ فداکاری و آزادگی را در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کنیم.
وی با اشاره به اینکه نهادینه‌سازی فرهنگ پایداری، مقاومت و آزادگی و شناساندن مقام و منزلت آزادگان باید یکی از اولویت‌های مهم بنیاد باشد، ادامه داد: آزادگان و جانبازان عزیز ادامه دهنده راه شهدا هستند. چیزی که شهدا با خون نوشتند آزادگان با صبر و تحمل دوران اسارت به آن عمل کردند. 
وی با بیان اینکه استان زنجان در مجموع 586 آزاده سرافراز دارد، مردم استان زنجان را علاقمند به ایثار و شهادت معرفی و تاکید کرد: همه مردم باید در معرفی شهر و استان زنجان از نمادهای ایثار و شهادت و آزادگان و جانبازان قهرمان بهره مند شوند.
وی بر همکاری ادارات و دستگاه های اجرایی استان در هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم تاکید کرد و ادامه داد: با همکاری و تعامل بیشتر با دستگاه ها امیدواریم بتوانیم به نحو احسن در این حوزه فعالیت کرده و در خدمت به این عزیزان موفق باشیم.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در ادامه پایش سلامت را یکی از مهمترین برنامه های این بنیاد برشمرد و ادامه داد: تلاش می کنیم سلامت روحی و جسمی آزادگان را به نحو احسن تامین کنیم.
علیرضا حیدری اظهار داشت: به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن وضعیت سلامت آزادگان معزز در قالب پایش سلامت در اولویت کاری بنیاد قرار دارد.
وی توضیح داد: در طرح پایش سلامت آزادگان با همکاری بیمارستان ارتش، آزادگان جهت ویزیت و آزمایشات پزشکی مورد معاینه و بررسی قرار گرفته تا ضمن اطلاع از وضعیت جسمی و روحی، این عزیزان تحت نظر قرار گرفته و در صورت نیاز به متخصص مربوطه ارجاع داده شوند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآور شد: در هریک از شهرستان های تابعه طرح پایش سلامت با معرفی مرکز درمانی مشخص انجام می شود و در صورت نیاز آزادگان به معاینات و امکانات پزشکی بیشتر به زنجان اعزام می شوند.
لازم به ذکر است، برگزاری اردو یک روزه به همراه برنامه های متنوع، دیدار با آزادگان شاغل در ادارات، اجرای پایش سلامت آزادگان، دیدار آزادگان با نماینده ولی فقیه، درج جملات در خصوص گرامیداشت این روز بزرگ در مکاتبات اداری، ارسال پیام تبریک، برگزاری میزگرد با حضور آزادگان و با همکاری صدا و سیما، برگزاری مسابقه پیامکی و تجلیل از آزادگان ادارات توسط مدیران دستگاه ها از جمله برنامه های گرامیداشت سالروز آزادگان به میهن است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 254437
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...