وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
فرهنگ ایثار و فداکاری عامل حفظ هویت ملی، دینی و جمعی ماست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: هویت دارای 3 شکل ملی، دینی و جمعی است و همواره از سوی دشمنان مورد تهدید قرار دارد و فرهنگ احسان، ایثار و شهادت پوشش‌دهنده و حافظ این هویت‌هاست.
فرهنگ ایثار و فداکاری عامل حفظ هویت ملی، دینی و جمعی ماست
 
به گزارش «ایثار»، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه‌شنبه 16 مردادماه در چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران رشته حیات جامعه هستند و رسانه‌ها کارکردهای مختلفی از جمله کسب و انتقال اطلاعات، تعامل اجتماعی و فرصت سازی برای خدمات تفریحی و فراغت دارند.
وی افزود: یکی از این کارکردها هویت‌یابی است و اگر هویت جامعه‌ای در معرض خطر قرار بگیرد رو به فرسایش خواهد رفت. هویت دارای 3 شکل ملی، دینی و جمعی است و همواره از سوی دشمنان مورد تهدید قرار دارد. فرسایش هرکدام از این هویت‌ها کمتر از فرسایش خاک یک سرزمین نیست، زیرا باعث آسیب رسیدن به سرزمین انسانی می‌شود و در این بین یکی از اصلی‌ترین کارکرد رسانه‌ها حفاظت و پاسداری از همین هویت‌ها است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ احسان، ایثار و شهادت پوشش‌دهنده این هویت‌هاست افزود: اگر کشور ایران چند هزار سال است که پابرجاست به این دلیل است، باید به مؤلفه‌های فرهنگ احسان، ایثار و شهادت در آن توجه کنیم زیرا در سرزمینی بسیار پرخطر و در معرض هجوم دشمنان قرار داریم.
صالحی ایثارگری رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس را نمادهای پرافتخار و زرینی برای کشورمان دانست و گفت: هرکدام از رزمندگان دوران دفاع مقدس اسطوره و نماد زرینی از روحیه ایثار و فداکاری هستند.
وی ادامه داد: امروز هویت‌های جمعی ما در معرض فردگرایی و لذت‌گرایی، خودبزرگ‌بینی و منفعت‌گرایی قرار دارند و رسانه‌ها می‌توانند با صیانت و معرفی مؤلفه‌های احسان، ایثارگری و فداکاری که در ذیل فرهنگ ایثار و شهادت قرار دارند، در قالب‌های گوناگون به حفظ جامعه بپردازند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی، تمام دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت و فعالان این حوزه تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 254458
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...