ایثار و نیکوکاری در جامعه نهادینه شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: احسان، نیکوکاری، فداکاری و ایثار و از خود گذشتگی باید در جامعه نهادینه شود.
ایثار و نیکوکاری در جامعه نهادینه شود
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام سید احمد ابطحی با حضور در نمایشگاه مطبوعات در استان گلستان، گفت: شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت متولی بحث ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور است و در رأس آن ریس جمهوری و دبیری آن بر عهده رییس بنیاد و معاون رییس‌جمهور است.
وی افزود: همه تلاش ما این است تا ایثار و شهادت به‌ صورت فرهنگ درآید و در کشور نهادینه شود و علاوه بر شورای عالی، شورای هماهنگی نیز با عضویت 18 وزارتخانه و سازمان و شورای استانی با ریاست استاندار و 18 عضو برگزار می‌شود.
حجت الاسلام ابطحی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم توفیقی داشته باشیم و از این بحران عبور کنیم باید احسان و نیکوکاری و فداکاری و ایثار و از خود گذشتگی را در جامعه نهادینه کرد و گذشت از بحران‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به احسان، نیکوکاری، فداکاری و ایثار در جامعه وابسته است.
وی ادامه داد: سیاست‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به‌ صورت کتاب نیز چاپ‌ شده است و فعالیت‌های شوراهای استانی نیز به‌صورت جزوه ای تهیه‌ شده تا همکاران استان‌ها از آن الگوبرداری کنند.
حجت‌ الاسلام ابطحی گفت: کتابی به نام «خط ایثار» از مجموعه سخنرانی‌های مقام معظم رهبری پیرامون ایثار و شهادت از سال 67 تاکنون به همت دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت چاپ‌شده است.
لازم به ذکر است، علی‌اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد استان گلستان به همراه محمدعلی طالع زاری معاون فرهنگی و آموزشی از نمایشگاه رسانه گلستان به مناسبت روز خبرنگار بازدید به عمل آوردند.

ایثار و شهادت باید به صورت یک فرهنگ غنی در جامعه نهادینه شود
حجت الاسلام ابطحی همچنین در غرفه یکی از خبرگزاری ها اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید 20 درصد از بودجه فرهنگی سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی به حوزه ایثار و شهادت اختصاص پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه ایثار و شهادت باید به صورت یک فرهنگ غنی در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: راه‌های ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بر مبنای ترویج مولفه‌هایی همچون گذشت، ایثار، احسان و نیکوکاری است. ما در جنگ اقتصادی هستیم و بهترین چیزی که می‌تواند جامعه را از بحران نجات دهد تا از بن‌بست خارج شویم اتکا به فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی است.
 مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه ایثار و فداکاری باید در جامعه احساس شود، ابراز کرد: حتما نباید جنگی اتفاق بیفتد که ایثارگری در جامعه تسری یابد بلکه هر کسی به اندازه توان خودش باید این روحیه ایثار را داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه مخاطب فرهنگ ایثار و شهادت باید جمعیت 80 میلیونی باشد، گفت: همه جامعه باید یکدل و یکصدا در برابر خصم دشمنان با تکیه بر ایثار و از خودگذشتگی بایستیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 254550
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...