داخلی صفحه لرستان خبر
 
گلچینی از وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۵
در وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ آمده است: «به تمام برادران و خواهران مسلمان توصیه دارم که این جنگ یک امتحان است تا کفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد، از خلقت آدم تا به حال دین خدا دشمنانی داشته و همه هلاک شده‌اند و آثاری از آن‌ها نیست ولی دین اسلام و قرآن‌ همین هست و خواهد بود و ما باید به فکر عمل خویش باشیم چراکه کوله‌بار ما همان عملمان است»
گلچینی از وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» به نقل از خبرگزاری ایکنا شهید علی‌عباس چاچ در ۱۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۳۹ در شهرستان خرم‌آباد از پدری به‌نام علی‌پناه و مادری به‌نام خاور متولد شد، تحصیلاتش را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد و به شغل ازاد روی آورد و در ۱۵ فروردین‌ماه سال ۶۵ در سلیمانیه عراق به شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
در گلچینی از وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ می‎خوانیم: «خدایا! ما را در این راه موفق بدار و ما را به هر راهی که صلاح و خیر خودت در آن باشد راهنمایی کن.ما باید به فکر عمل خویش باشیم تا خود را از گمراهی و هلاکت نجات دهیم و این دنیا ماندنی نیست، کوله‌بار ما همان عملمان است.از همه خانواده‌ام می‌خواهم که پیرو قرآن و اسلام و امام باشند».
متن کامل وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ
در وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ آمده است: «پروردگارا! ای خداوند بزرگ، ای خدای همه جهان و همه موجودات روی زمین، تو ما را به جهاد در راه خودت که راه حق و حقیقت است دعوت نموده‌ای و ما به دعوت شما لبیک گفته و در راه تو قدم برداشته‌ایم.خدایا! ما را در این راه موفق بدار و ما را به راهی که صلاح و خیر خودت در آن باشد راهنمایی کن.ای خدای رحمان و رحیم! به حق بندگان صالح و مقربان درگاهت این بنده ناچیزت را ببخش و بیامرز! ای خدای بزرگ! از کردارهای زشتم به تو پناه می‎برم.خدایا! از گناهان همه ما درگذر.
سلام و درود به پیشگاه مقدس رهبر عالیقدر! این حسین زمان، امام خمینی و سلام بر کسانی‎که مخلصانه در راه خدا قدم برمی‌دارند.این بنده ضعیف علی‌عباس چاچ که خداوند مرا کمک کرده و این سعادت را نصیب بنده نموده که در بین برادران رزمنده باشم، خیلی خدا را شکر می‌کنم که در همچنین زمانی قرار گرفته‌ام و چنین فرصتی را پیدا کرده‌ام که در بین برادران رزمنده باشم تا شاید لطف خداوند شامل حال اینجانب شود.
به تمام برادران و خواهران مسلمان توصیه دارم که این جنگ یک امتحان است تا کفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد و این‌کار شغل همه پیامبران و امامان ما بوده و از خلقت آدم تا به حال دین خدا دشمنانی داشته و همه هلاک شده‌اند و آثاری از آن‌ها نیست ولی دین اسلام و قرآن‌کریم همین هست و خواهد بود و ما باید به فکر عمل خویش باشیم تا خود را از گمراهی و هلاکت نجات دهیم و این دنیا ماندنی نیست، کوله‌بار ما همان عملمان است.
از همه برادران و خواهران حلالیت می‎طلبم و مخصوصاً از پدر و مادر و از همسرم می‌خواهم که هر چه زحمت کشیده و هرچه آزار از بنده دیده مرا حلال کنند و از همه خانواده‌ام می‎خواهم که پیرو قرآن و اسلام و امام باشند.در ضمن ۱۱۰۰ تومان به محمد شاهرخی بدهکارم و بقیه بدهکاری‌ها را هم که خودتان می‎دانید بپردازید و از همه شما طلب مغفرت می‌نمایم».
انتهای پیام//
کد مطلب: 254727