داخلی صفحه البرز خبر
 
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز:
انتقال فرهنگ شهادت به نسل جوان مهم‌ترین وظیفه بنیاد حفظ آثار است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز با اشاره به این‌که انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید از اهم وظایف بنیاد حفظ آثار است، اظهار داشت: باوجود هجمه‌های فرهنگی مداوم دشمن، در حال حاضر تشویق جوانان، نوجوانان و فرهیختگان به مطالعه در این زمینه و خلق آثار هنری و ادبی می‌تواند از مهم‌ترین مأموریت‌ها و وظایف ما باشد.
انتقال فرهنگ شهادت به نسل جوان مهم‌ترین وظیفه بنیاد حفظ آثار است
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سرتیپ دوم پاسدار «ابوالفضل اسلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز در نشست خبری که با موضوع جشنواره ادبی «یوسف» در سالن همایش اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس تشکیل‌شده بود، در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سؤالات آنان در این خصوص پاسخ داد.
سردار ابوالفضل اسلامی با اشاره به این‌که انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید از اهم وظایف بنیاد حفظ آثار است، اظهار داشت: باوجود هجمه‌های فرهنگی مداوم دشمن، در حال حاضر تشویق جوانان، نوجوانان و فرهیختگان به مطالعه در این زمینه و خلق آثار هنری و ادبی می‌تواند از مهم‌ترین مأموریت‌ها و وظایف ما باشد زیرا هنر جزو برنده‌ترین و عمیق‌ترین ابزار انتقال فرهنگ در جوامع است.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز در ادامه افزود: حفظ امنیت و ارزش‌هایی همچون ایثار و جان‌فشانی درراه وطن از دیرباز جزو فرهنگ مردم این مرزوبوم بوده است و این فرهنگ نسل به نسل توسط شیر زنان و غیور مردان این سرزمین به فرزندانشان منتقل‌شده است. بعد از فرهنگ غنی و باشکوه کربلا، فرهنگ ایجادشده در هشت سال دفاع مقدس تأثیرگذارترین و عمیق‌ترین رخداد مذهبی و فرهنگی در ایران و جهان است که حاصل آن بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان و تربیت جوانان مدافع حرم در ایران و سایر کشورهای اسلامی است.
ابوالفضل اسلامی بابیان این‌که جشنواره ادبی به یادبود نویسنده شهید «یوسف ملک شامران» به این عنوان نام‌گذاری شده است، گفت: امسال که پس از هفت دوره برگزاری جشنواره به‌صورت کشوری، هشتمین دوره به‌صورت استانی و سپس کشوری برگزار می‌شود، تلاش کرده‌ایم تا با افزایش سطح کمی و کیفی جوایز استانی، مشوق نوقلمان و جوانان جهت شرکت در این جشنواره داستان‌نویسی باشیم.
وی افزود: در استان البرز با همکاری بسیج دانشجویی و اداره کل آموزش‌وپرورش، بخش دانشجویی و دانش‌آموزی را از بخش عمومی جشنواره جدا کردیم تا آثار به‌صورت مجزا داوری شود و سپس نویسندگان جوان و نوجوان در هر بخش به‌صورت جداگانه موردتقدیر و تجلیل قرار بگیرند.
سردار اسلامی در پایان افزود: در استان البرز آخرین‌مهلت ارسال آثار 30 مردادماه در نظر گرفته‌شده و اختتامیه جشنواره با حضور نویسندگان، هنرمندان و نوقلمان استان البرز در شهریورماه برگزار خواهد شد.
 
کد خبر 97/234
انتهای پیام/
کد مطلب: 255341
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور