داخلی صفحه یزد خبر
 
آزادگان الگوی بی‌نظیر صبر و مقاومت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۷
گروه فرهنگی- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مقاومت و جانفشانی آزادگان قهرمان در دوران اسارت الگویی بی‌نظیر برای مردم و نسل جوان است.
آزادگان الگوی بی‌نظیر صبر و مقاومت هستند
 
به گزارش ایکنا از یزد، آیت‌ الله محمدرضا ناصری یزد، نماینده ولی‌فقیه و امام‌ جمعه یزد ۲۵ مردادماه به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی به دیدار جمعی از آزادگان شهرستان یزد رفت و از صبر و پایمردی آنان تجلیل کرد.
نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌ جمعه یزد در این دیدارها با گرامیداشت حماسه هشت سال دفاع مقدس و تقدیر از صبر و استقامت آزادگان سرافراز در زندان‌های رژیم بعث عراق گفت: مقاومت و جان‌فشانی آزادگان قهرمان در دوران اسارت الگویی بی‌نظیر برای مردم و نسل جوان است.
وی افزود: سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گرامی را می‌داریم و به اسرای ارجمندی که با تأسی از خواهر باوفای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حضرت زینب کبری (س)، پیام استقامت و وفاداری به ولایت را به جهانیان رساندند، درود می‌فرستیم.
ناصری تصریح کرد: آزادگان در زندان‌های عراق همه ناملایمات و شکنجه‌ها را تحمل کردند و با وجود وعده‌های کاذب دنیایی دست از مرام امام خمینی (ره) و مراد و مرشدشان برنداشتند و از خود الگویی ساختند که امروزه بسیاری از جوانان متعهد در کشور عراق و ایران باایمان بالای خود در برابر دشمنان شیعه با تمام توان می‌ایستند و دشمن را وادار به تعظیم در برابر این اراده پولادین می‌کنند.
امام‌جمعه یزد اظهار کرد: قصه اسرای جنگ تحمیلی چیزی نیست که با یک مطلب و یک مقاله و داستان بشود ادا کرد و حکایات آنان را باید اهل هنر و ادب به رشته تحریر و تصویر درآورند و به آیندگان و جوانانی که جنگ تحمیلی را درک نکرده‌اند به‌خوبی نشان دهند.
آیت‌الله ناصری در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده و متوفی در حق آنان دعا کرد و افزود: خداوند اجر عظیم خود را نثار این فداکاران و جان‌نثاران کند و در بهشت پاداش ابدی عنایت فرماید.
کد مطلب: 255645