داخلی صفحه یزد خبر
 
آزاده و جانباز اردکانی:
ثمره خون شهداء؛ امانتی است در دست مسئولین و باید پاسخگوی آن باشند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
آزاده و جانباز اردکانی با اشاره به ایثارگری و رشادت‌های رزمندگان برای به بار نشستن نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: ثمره خون شهدا امانتی است که در دست مسئولین و باید پاسخگوی آن باشند.
ثمره خون شهداء؛ امانتی است در دست مسئولین و باید پاسخگوی آن باشند
 
به گزارش اردکان گویا؛ «محمد رضا برزگر چاه‌افضل» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس، گفت: در سال ۱۳۶۳ و در سن ۱۴ سالگی برای اولین بار به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و منطقه غرب کشور اعزام شدم اما به دلیل کم بودن سن و کوتاهی قد از اعزام من به خط مقدم جلوگیری کرده و مرا به قسمت پشتیبانی منتقل کردند.وی، افزود: کم‌کم با فراگیری آموزش‌های لازم به میدان نبرد اعزام شدم و در سال ۱۳۶۷ دریکی از پاتک‌های دشمن در منطقه شلمچه از ناحیه پای چپ مجروح و سپس اسیر شدم.
برزگر، گفت: با توجه به اینکه مجروح شده بودم و به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت مجروحان توسط نیروهای عراقی، کم‌کم زخم‌های پای من عفونت شدید پیدا کرد به‌گونه‌ای که این زخم‌ها به کِرم تبدیل شد و به همین خاطر آن‌ها مجبور شدند که پای بنده را در سه مرحله قطع کنند. گرمای شدید و اوضاع نامناسب اردوگاه نیز باعث شده بود که پای من تا پایان دوران اسارت عفونت داشته باشد.
وی، اظهار داشت: عراقی‌ها برای کنترل اوضاع اردوگاه و ایجاد جو خفقان، هرروز اسرا را کتک می‌زدند و به کسی هم رحم نمی‌کردند و حتی مجروحان را هم کتک می‌زدند و تا روزی که قرار بود ما را آزاد کنند این کار را می‌کردند.
رزمنده دفاع مقدس، گفت: در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۶۹ گفتند که قرار است مجروحین را آزاد کنند و ما جزو نفرات اولی بودیم که از اردوگاه بیرون آمدیم ولی به مدت ۲۵ روز ما را در مکان دیگری زندانی کردند و به همین دلیل جزو نفرات آخری بودیم که آزاد شدیم و در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ به ایران بازگشتیم.
وی خطاب به نسل جوان جامعه، اظهار داشت: آن زمان که کشور و انقلاب به دفاع نیاز داشت ما به وظیفه خود عمل کردیم و اینک نوبت شما جوانان و آینده‌سازان کشور است که راه شهدا را ادامه دهید.
وی در پایان، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و ایستادگی ایثارگران و خانواده‌های آنان زنده و پاینده است و مسئولین باید بدانند که اکنون ثمره خون شهدا امانتی در دست آن‌هاست و باید از این امانت به‌خوبی پاسداری کنند و پاسخگوی این امانت باشند.
کد مطلب: 255659
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...