برگزاری نشست بررسی حضور در کنفرانس بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
نشست تشکل‌های شاهد و ایثارگر با مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیرامون شرکت در بیست و سومین کنفرانس بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی در محل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
برگزاری نشست بررسی حضور در کنفرانس بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی
 
به گزارش «ایثار»، اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر درباره این نشست، گفت: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا نشستی با سازندگان دو مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» و «خاطراتی برای تمام فصول» جهت تدوین مجدد آثار انجام شود تا دقایقی کوتاه از این مستندها در بیست و سومین کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی تدوین و نمایش داده شوند.
وی تأکید کرد: سینما و هنر و رسانه تأثیر به سزایی بر افکار عمومی دارند و ما باید برای نشان دادن مظلومیت زنان و کودکان سرزمینمان از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. در همین راستا مستندهایی تهیه شده که یکی از آن‌ها مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» ساخته آزاده بیزار گیتی با موضوع بمباران شیمیایی سردشت است که روایتی از زندگی 5 زن مصدوم شیمیایی در بمباران شیمیایی سردشت است.
کریمی ادامه داد: این فیلم مستند تنها دقایقی کوتاه از درد و رنج زنان قربانی جنگ را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد زنان سرزمینمان با وجود دردهای شیمیایی همچنان وظایف مادری برایشان در اولویت قرار دارد و نشان‌دهنده زندگی، عشق و امید در دوران پس از جنگ است.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به ساخت مستند دیگری برای اکران در بیست و سومین کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی گفت: مستند «خاطراتی برای تمام فصول» ساخته مصطفی رزاق کریمی لحظاتی تکان‌دهنده از اعزام مجروحان شیمیایی جنگ به اتریش برای مداوا را از بدو ورود به این کشور تا مراحل مداوایشان به تصویر کشیده است.
این نشست با حضور محمدرضا سروش رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران، سجاد قاسمی مدیرکل حراست بنیاد، سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد، حسن ساکی مدیرکل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدرضا صدیقی مقدم مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 258852