نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر پايه نهضت عاشورا بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
مدیرکل بنیاد استان همدان با بیان اینکه نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر پايه نهضت عاشورا بود، گفت: عاشورا، ريشه های انقلاب اسلامی و رمز پيروزی و بقای آن است. هر چه در تبيين، حفظ و تعميق اين فلسفه كوشش و پژوهش شود، سزاوار تقدير است.
نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر پايه نهضت عاشورا بود
 
به گزارش «ایثار»، سی و هفتمین سالگرد شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی (ره) با حضور ناصر عارف مدیرکل بنیاد استان، صفدریان رییس بنیاد شهرستان، مسئولان، ایثارگران و قشرهای مختلف مردم در بیت شهید گرامی داشته شد.
عارف در این مراسم گفت: نهضت عاشورا یک نهضت عظیم فرهنگی الهی است که ابعاد گوناگون حیات انسان را در بردارد. در حقیقت عاشورا حرکتی سرنوشت‌ساز، تاریخ‌ساز و عزت ‌آفرین است که احیا اسلام را موجب شد.
وی در ادامه بیان داشت: دلیل ماندگاری نهضت عاشورا این است که هدف و فرهنگ عاشورا یک هدف الهی و متعالی است، خیلی از دشمنان درصدد فراموشی واقعه عاشورا بودند و با آموزندگی و هدف الهی که نهضت عاشورا داشت رفته رفته منشأ اثربخش بیشتری پیدا کرد.
مدیرکل بنیاد استان همدان با بیان اینکه نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر پايه نهضت عاشورا بود، گفت: عاشورا، ريشه های انقلاب اسلامی و رمز پيروزی و بقای آن است. هرچه در تبيين، حفظ و تعميق اين فلسفه كوشش و پژوهش شود، سزاوار تقدير است. همانگونه که در نهضت عاشورا حرکت انسانها در پرتو چراغ شهادت و اسارت روشنایی گرفت و آگاه شد و در نهایت در انقلاب اسلامی ایران، عاشورا چراغ راه و باعث انقلاب درونی شد.
عارف افزود: با داشتن روحیه ایثارگری و شهادت طلبی این نهضت الهی و این فرهنگ همیشه در جامعه پویا و زنده می ماند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 258857