داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:
عالمان هضم جریانات سیاسی نمی‌شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه افراد عالم هیچ‌وقت در کشاکش تعارضات اجتماعی و برخوردهای سیاسی خود را نمی‌بازند و هضم جریان‌ها نمی‌شوند گفت: از ابتدای انقلاب افراد زیادی کنار امام (ره) بودند اما ریزش کردند و تا آخر عالمانه زندگی نکردند و افرادی بودند که ذره‌ای برای انقلاب و نظام جان‌فشانی نکردند.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس ، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه یک‌شنبه 25 شهریور در مراسم یادواره امام‌جمعه فقید رودسر و فرزندان شهیدش در مسجد شهدای این شهر اظهار کرد: در طول تاریخ شیعه به‌ویژه تاریخ شیعه ایران هر شهری که دارای مردمان خوب باشد نشان از عالمان خوب آن شهر دارد که توانستند مردم را در مسیر معرفت خدا قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه مرحوم جنیدی از عالمان وارسته‌ای بوده که خود را وقف مردم و هدایت آن‌ها کرده بود افزود: ویژگی اول مؤمنان مخلص خدا این است که در دنیا زندگی می‌کنند اما هیچ‌گاه دنیازده نمی‌شوند.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مؤمن خالص خدا همه علائق دنیا را رها می‌کند بیان کرد: مؤمن واقعی در بندگی خدا برای خدا شریک قائل نیست هر خدمتی که می‌کند از کسی توقعی ندارد و برای خدا انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه امروز چگونه زیستن را نباید از شبکه‌های رسانه‌ای قدرت سلطه جهانی و انسان‌هایی که دنبال انحرافات عقیده بشری هستند بگیریم گفت: کتاب خدا و سنت اهل‌بیت (ع) بهترین آموزه‌های زندگی بشر هستند که جهان فهمیده تنها راه نجات بشریت از این درماندگی فساد و تباهی روی آوردن به مکاتب توحیدی به‌ویژه مکتب اسلام است.
فلاحتی با تأکید بر عالمانه زندگی کردن و عدم وابستگی به تعلقات دنیوی خاطرنشان کرد: مرحوم جنیدی عالم ربانی، پارسا و صبوری بود که فرزندان خود را عالمانه تربیت و تقدیم انقلاب و امام کرد و خاک قبر این‌گونه مردان شفابخش است.
وی با اشاره به اینکه افراد عالم هیچ‌وقت در کشاکش تعارضات اجتماعی و برخوردهای سیاسی خود را نمی‌بازند و هضم جریان‌ها نمی‌شوند بیان کرد: از ابتدای انقلاب افراد زیادی کنار امام (ره) بودند اما ریزش کردند و تا آخر عالمانه زندگی نکردند و افرادی بودند که ذره‌ای برای انقلاب و نظام جان‌فشانی نکردند هرچند تکلیف داشتند و به تکلیف خود عمل نکردند و امروز جزع‌وفزع‌های آن‌ها علیه نظام و حکومت اسلامی بیشتر است.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان وارسته بودن را از ویژگی عالمان خواند و افزود: مرحوم جنیدی فرد وارسته‌ای بوده که شیفته قدرت و مطامع دنیا نشد و ما یک جنیدی یک امام و یک رهبر فرزانه داریم که برای هر مسئول در نظام اسلامی و میلیاردها انسان‌ها در دنیا می‌توانند درس چگونه زیستن باشند.
وی با اشاره به اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم الگوی مناسبی برای چگونه زیستن جوانان کشور ما باشند گفت: این شهدا فهمیدند اگر در قربت از مرزهای جغرافیایی اسلام دفاع نکنند دشمن به خانه ما می‌آیند و این عالمانه زندگی کردن و رهیدن از دنیاست.
با آغاز جنگ تحمیلی، بتول جنیدی، مادر شهیدان جنیدی، 15 ساله بود که به عقد پسرعمویش حاج احمد جنیدی در آمد و همراه او، از پیشوای ورامین به قم رفت. حاج احمد جنیدی در حوزه‌ علمیه قم، طلبه بود. آن دو زندگی ساده‌ای را شروع کردند و صاحب چهار پسر شدند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، احمد جنیدی امام‌جمعه شهرستان رودسر شد و با خانواده‌اش به آنجا رفت. با شروع جنگ تحمیلی نخست نصرالله و سپس رضا و محمد به جبهه رفتند که هر سه شهید شدند و آخرین پسر خانواده یعنی عبدالحمید نیز بعد از جنگ و پس از مدت‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مسمومیت شیمیایی در سال 79 به شهادت رسید.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 259428
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...